Furnace of Rath ו-planeswalkers

פורום זה הוא הכתובת לכל השאלות על חוקי המשחק ועל חוקי הטורנירים של ה-DCI.

מנהלים: sliver, Navidshi

שלח תגובה
Kroen

אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

Furnace of Rath ו-planeswalkers

שליחה על ידי Kroen »

אם יש בשדה הקרב Furnace of Rath, זה אומר שגם פליינסווקרים חוטפים כפול נזק? בעצם השאלה היא מתי הנזק מוכפל; אם כשהוא נגרם בפועל לשחקן (או יצור), או כשהוא עומד להיגרם? אני יודע שזה משתמש במילה if, אבל אני לא יודע אם זה אומר שפליינסווקרים חוטפים כפול נזק.
תמונה תמונה
sliver
Sliver Overlod
יצירת קשר:

שליחה על ידי sliver »

אם מדובר בנזק קרב אז זה די ברור, הנזק הוא לא ליצור או לשחקן ולכן הוא לא יוכפל.
אם מדובר בנזק רגיל, לדוגמא אני משחק shock עליך, ויש לך פליינסווקר, יש כאן 2 אפקטי החלפה - הראשון שמאפשר לי להעביר נזק שאני גורם לך לפליינסווקר שלך, והשני שמכפיל את הנזק שאמור להיגרם לך.
אתה בתור זה שמושפע מהנזק, בוחר את הסדר בו הם יקרו. יש כאן 2 אפשרויות:
אם תבחר שקודם הנזק יוכפל, אז אני אוכל לבחור אם הוא יקרה לך או לפליינסווקר.
לעומת אם קודם תבחר להכיל את האפקט שמאפשר לי לבחור למי הוא יקרה, ההמשך תלוי במה שאבחר - או שיגרם נזק רגיל לפליינסווקר, או שהנזק יגרם לך ולכן יוכפל.
Slivers don't learn. They just know
שופט לבל 8 ומארגן הבין גלאקטי של ויזארדס.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

תודה, אבל לא הבנתי למה האפשרויות שהצגת לא פועלות מנזק בקרב. יצור וקסם שניהם sources. מה ההבדל?

ומה זאת אומרת "להכיל את האפקט"? ולמה שהיריב יקבל את הבחירה אם הfurnace בשליטתי?
תמונה תמונה
sliver
Sliver Overlod
יצירת קשר:

שליחה על ידי sliver »

Kroen כתב:תודה, אבל לא הבנתי למה האפשרויות שהצגת לא פועלות מנזק בקרב. יצור וקסם שניהם sources. מה ההבדל?
קרא את הקלף:
If a source would deal damage to a creature or player, it deals double that damage to that creature or player instead.
שום דבר על פליינסווקרים.
Kroen כתב:ומה זאת אומרת "להכיל את האפקט"? ולמה שהיריב יקבל את הבחירה אם הfurnace בשליטתי?
האמת שזה היה צריך להיות "להחיל", אבל בקטנה - גם אם התנור בשליטתך, הפליינסווקר הוא של היריב, ולכן זה הפרמננט שלו שמושפע כאן. בגלל שהוא זה שיושפע, לו יש את זכות הבחירה.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

אבל למה אין את הבחירה הזאת כשיצור גורם נזק בקרב? לא הבנתי למה הבאת את הציטוט הזה? על שוק כתוב to target creature or player. אז למה יש בחירות אם אני גורם נזק עם קסם אבל לא בקרב?
תמונה תמונה
sliver
Sliver Overlod
יצירת קשר:

שליחה על ידי sliver »

Furnace of Rath מכפיל נזק שנגרם ליצור או לשחקן. לא נזק שנגרם לפליינסווקר.
אין בחירה לגבי נזק קרב כי אין כאן שום אפקט החלפה.

אני חושב שמה שמבלבל כאן זה שהאפקט שמאפשר להעביר נזק שהוא קרב לפליינסווקר הוא בהחלטה של היריב ולא על ידי השחקן ששולט בפליינסווקר. תחשוב על זה ככה:
אם לדוגמא אני משחק שוק עליך, אתה "מעניק" לי את הבחירה להחליט אם השוק יהיה עליך או על הפליינסווקר.
אם בסיטואציה הזאת יש גם Furnace of Rath אז אתה בוחר אם קודם להכפיל את הנזק ואז לתת לי לבחור, או קודם לתת לי לבחור ושאז אם זה עדיין יהיה רלוונטי הנזק יוכפל.

אולי soul יוכל להסביר את זה יותר טוב ממני.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

את זה הבנתי, רק לא הבנתי למה יש אפקט החלפה בנזק של קסם ולא בנזק של קרב.
תמונה תמונה
Soul
Aether Blaster

שליחה על ידי Soul »

ככה זה כשאתה מכניס סוג חדש למשחק שיכול לקבל נזק. כשמדובר ביצורים תוקפים, לא הייתה בעיה לעדכן את החוקים כך שיוכלו לתקוף ישירות אבל בקסמים ויכולות שעושים נזק זה קצת יותר בעייתי כי צריך להתמודד עם הטקסט הישן. הדרך בה הם בחרו להתמודד עם זה הייתה עם אפקט החלפה מובנה בחוקים שמכוון את הנזק לפליינסווקר.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

אההההההההה חחח שכחתי לגמרי שתוקפים פליינסוקרים ישירות... לא יודע למה נכנסה לי למוח המחשבה שתוקפים את השחקן ואז מעבירים לפליינסווקר את הנזק :oops:
תמונה תמונה
שלח תגובה