למי אתם מצביעים ולמה?

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

למי אתם מצביעים?

הליכוד ביתנו
4
9%
העבודה
5
11%
התנועה
1
2%
יש עתיד
10
22%
הבית היהודי (בנט)
2
4%
מרצ
8
18%
מפלגות ערבית (חד"ש, בל"ד, רע"מ-תע"ל)
0
אין הצבעות
ארץ חדשה
1
2%
עלה ירוק
6
13%
לא הולך להצביע
8
18%

סך הכול הצבעות: 45

Kroen

אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

למי אתם מצביעים ולמה?

שליחה על ידי Kroen »

לא מאמין שעוד לא פתחו ת'רד כזה.

עד היום לא הצבעתי, אבל עכשיו גיליתי שהקלפי שלי רחוק מטר מהבית שלי אז למה לא? אני מתכוון להצביע לעלה ירוק. אני מסכים איתם שצריך להפריד דת ממדינה, אבל בתכל'ס לא סביר שהם יצליחו לפעול בנושא הזה. הסיבה העיקרית היא כמובן ליגליזציה. אתם בטח אומרים שאין סיכוי, אבל מי יודע? עכשיו שבכמה מדינות בארה"ב זה חוקי אולי גם לנו יש סיכוי? אתם בטח אומרים "לא חבל על הקול שלך? הם גם ככה לא עוברים את אחוז החסימה". דבר ראשון אם כל הסטלנים היו קמים מהתחת שלהם והיו הולכים להצביע במקום להמשיך להתסמטל בבית עלה ירוק היו משיגים בקלות 10 מנדטים. אבל כמובן שזה לא יקרה. אבל מי יודע? אולי תהיה הפתעה. אבל אני לא ממש בונה על זה. אני כן בונה על זה שהשנה אשכרה יש להם סיכוי. לפי סקר גיאוקרטוגרפיה לעלה ירוק יהיה 3 מנדטים. מספיק 2.4 לא? אז יש מצב.
תמונה תמונה
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

אני מצביע מרצ, גם כי הם אחת המפלגות הנאורות היחידות שבעד זכויות מיעוטים, גייז, הסדר מדיני עם הפלסטינאים, הפרדת דת ומדינה, וכו' וכו', וגם כי זו מפלגה עם ערכים ועם אנשי עשייה, ולא חבורת אופורטוניסטים כמו רוב המפלגות האחרות.
מוזמנים להשתתף במכירת החיסול שלי:
http://mtgil.co.il/viewtopic.php?f=18&t=50335" target="_blank
Im O.K
PNINIM
יצירת קשר:

שליחה על ידי Im O.K »

אני עוד מתלבט בין מרצ לעבודה.
אם היית שואל אותי לפני חודש הייתי אומר לך שאני מצביע העבודה, אבל לאחר ששלי גמגמה קצת, וכשהובא לידיעתי כמה רפורמות הובילו אנשי מרצ בשנים האחרונות שהם בסך הכל שלושה (אם אני לא טועה) חברי כנסת - זה גרם לי להבין שיש שם חבר'ה שבאו לעבוד למען הציבור.

אני עדיין לגמרי מתלבט, לאחרונה התעודדתי קצת משלי כשאמרה שהיא תשב באופוזיציה אם נתניהו ירכיב את הממשלה, אבל אני עדיין דיי מתלבט.

דרך אגב, בקשר ללגליזציה, היום היה ב-YNET כתבה שהביאה לידיעה את האג'נדות של המפלגות השונות בעניין הלגליזיציה, היחידים שהיו בעד לגליזציה של סמים קלים ואי הפללת משתמשים בסמים קלים (חוץ מעלה ירוק כמובן) הם מרצ, כל השאר מתנגדים.
הנה הכתבה:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4322614,00.html
SHOW TIME !
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

תודה על הלינק. מה זה בדיוק אי הפללה? אם חוק כזה יעבור ימכרו קנאביס בחנויות?
תמונה תמונה
Im O.K
PNINIM
יצירת קשר:

שליחה על ידי Im O.K »

לא נראה לי, אבל לפחות את מי שמשיג קנאביס או כי מגיע לו (מבחינה רפואית) או שהוא מצליח להשיג בדרכים לא דרכים - לא יפלילו אותם.

מההצהרה הזו של מרצ עד ללמכור ג'וינטים בחנויות יש עוד דרך ארוכה.
SHOW TIME !
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

למיטב ידיעתי, "אי הפללה" הוא המונח בעברית לDecriminalization, כלומר לביטול ענישה פלילית. זה עדיין מאפשר להפעיל סנקציות, כמו קנסות או חיוב בגמילה, אבל בגדול זו אמירה "טוב, לא זה מה שמעניין אותנו". פעמים רבות אי-הפללה הוא הצעד בראשון בהפיכת משהו לחוקי - גם דברים כמו יחסי מין הומוסקסואליים התחילו ככה.
נא לא לשלוח לי יותר מה"פ אחת בכל פעם. לפני השליחה, מומלץ לעיין בחוקי הפורום ובשיטת האימות אם עוד לא קראתם אותם.
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

אני מצביע ליש עתיד. הנושאים בראש סדר העדיפויות של לפיד הם שיפור מצבו של מעמד הביניים, שיוויון בנטל וחינוך, ואלה נושאים שמאוד חשובים לי כאחד שמשלם המון מיסים ורואה איך הכסף שלו מממן אנשים שאינם עובדים. סיבה נוספת היא שאני בטוח שנתניהו ינצח את הבחירות ומאמין שאפשר להשפיע רק מתוך הקואליציה ולפיד לדעתי ייכנס לקואליציה בניגוד לשתי מנהיגות המפלגות האחרות בגוש.
בשביל שלעלה ירוק יהיו 10 מנדטים כל גוש דן בערך צריך להיות ענן עשן של קנאביס.
להצביע למפלגה שלא עוברת את אחוז החסימה באף סקר זה בזבוז של קול לדעתי, אבל זה לפחות עדיף מחצי מהאנשים בערים מסויימות שלא טורחים אפילו ללכת לקלפי. כך הם מחזקים את המגזרים האחרים, שבהם שיעור ההצבעה מרשים מאוד ואז הם יכולים לקחת אפילו עוד יותר כספי מיסים בשביל שיועילו בטובם להיכנס לממשלה שבה יוכלו להמשיך לקדם את האג׳נדה שלהם.
לא משנה את מי אתם מעדיפים, ג׳ייס, גדעון, גארוק, צ׳אנדרה או ליליאנה. לכו להצביע!
אני הדורבן שקולע בזמן !
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

אמרתי שאני לא ממש בונה על 10 מנדטים. אני יודע שהסטלנים שרוצים להצביע עלה ירוק ישארו בבית כי "גם ככה אין להם סיכוי". אבל 3 זו שאיפה הגיונית בהחלט, במיוחד לאור הסקר שקישרתי אליו.

בכל אופן, כל הכבוד למרצ על היחס שלהם לקנאביס, ואכן אי הפללה עדיפה על מה שהולך כיום, אבל קשה לי להאמין שהנושא הזה יהיה בראש סדר העדיפויות שלהם. לעומת עלה ירוק למשל. זה לא אומר שמרצ לא יתמכו בעלה ירוק, אבל בשביל שזה יקרה הם צריכים קודם לעבור את אחוז החסימה...
תמונה תמונה
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

בכל אופן, כל הכבוד למרצ על היחס שלהם לקנאביס, ואכן אי הפללה עדיפה על מה שהולך כיום, אבל קשה לי להאמין שהנושא הזה יהיה בראש סדר העדיפויות שלהם. לעומת עלה ירוק למשל. זה לא אומר שמרצ לא יתמכו בעלה ירוק, אבל בשביל שזה יקרה הם צריכים קודם לעבור את אחוז החסימה...
הסיכוי של עלה ירוק לעבור את אחוז החסימה - 5% ומטה אני משער? לא קרה מעולם ולא ראיתי באף סקר שהם עוברים.
הסיכוי של מרצ לעבור = 100%.
עדיף לך כבר להצביע מרצ...

ולגבי יש עתיד - זה בלוף לדעתי. אין שם אנשים עם ניסיון פוליטי כמעט, זו מפלגה חדשה שאתה לא יודע אם אתה יכול לסמוך על היושר של אנשיה, ויאיר לפיד עצמו עושה רושם גרוע וגרוע יותר בכל פעם שהוא פותח את הפה. עדיף לך לדעתי להצביע למפלגת שמאל עם עשייה מוכחת, שגם תומכת ברוב האג'נדות שלפיד תומך בהן...
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

Orb כתב:לא קרה מעולם ולא ראיתי באף סקר שהם עוברים.
קישרתי לכזה סקר בדיוק בהודעה הראשונה :-?
תמונה תמונה
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/249810 לדוגמה. באופן כללי הסקרים הם די חנטריש, הטכניקה של הסקירה מבטיחה שלא יהיה מדגם מייצג והכמות של הנסקרים נורא קטנה.
נא לא לשלוח לי יותר מה"פ אחת בכל פעם. לפני השליחה, מומלץ לעיין בחוקי הפורום ובשיטת האימות אם עוד לא קראתם אותם.
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

Orb כתב:
ולגבי יש עתיד - זה בלוף לדעתי. אין שם אנשים עם ניסיון פוליטי כמעט, זו מפלגה חדשה שאתה לא יודע אם אתה יכול לסמוך על היושר של אנשיה, ויאיר לפיד עצמו עושה רושם גרוע וגרוע יותר בכל פעם שהוא פותח את הפה. עדיף לך לדעתי להצביע למפלגת שמאל עם עשייה מוכחת, שגם תומכת ברוב האג'נדות שלפיד תומך בהן...
מפלגת שמאל שאחרי הבחירות חבריה ישבו באופוזיציה ובפועל לא יוכלו לעשות שום דבר.
חוסר ניסיון פוליטי זה לא דבר בהכרח גרוע, רוב האנשים שיש להם ניסיון פוליטי אינם ראויים בעיני.
אני הדורבן שקולע בזמן !
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

קישרתי לכזה סקר בדיוק בהודעה הראשונה
הכוונה היא כמובן שעד היום לא ראיתי, וזה שמצאת סקר אחד שאומר את זה כמובן לא מציב את ההסתברות לכך שזה יקרה מעל 5%.
מפלגת שמאל שאחרי הבחירות חבריה ישבו באופוזיציה ובפועל לא יוכלו לעשות שום דבר
זו סיסמה ריקה. גם מי שיכנס לקואליציה לא ישפיע המון אלא אם זו תהיה גם האג'נדה של ביבי. עצם זה שלפיד מוכן להיכנס לקואליציה לדעתי לא יביא המון שינוי אלא אם ביבי רוצה לעשות אותו מלכתחילה. אם ביבי מוכן לאקט אמיתי לקיום שוויון בנטל, הוא יעשה זאת עם לפיד/ציפי/שלי. עצם זה שתהיה מפלגה שיותר בעד חילוניזציה עם קצת יותר מנדטים לא יעשה שינוי משמעותי בעיניי, מה עוד שלפיד לדעתי הולך להתגלות כעוד זיקית פוליטית שממוקדת בסטטוס ובהשפעה יותר מבעמדות.
תחפש בגוגל קצת על הפעילות של מרצ בכנסת ותראה שחבריה הם מהפורים ביותר ובהחלט לא ניתן לומר שהם לא משפיעים.
חוסר ניסיון פוליטי זה לא דבר בהכרח גרוע, רוב האנשים שיש להם ניסיון פוליטי אינם ראויים בעיני.
זה לא דבר בהכרח גרוע, אבל פרלמנטר טוב ומוכח כנראה יהיה עדיף על פרלמנטר צעיר ולא מנוסה.
Sir Psycho Sexy
Moderator

שליחה על ידי Sir Psycho Sexy »

קרואן, תן לי לראות שנייה אם אני מבין נכון-

אתה רוצה להצביע למפלגה שחלק מהמצע שלה זה לסגור את הגוף שנותן לך כסף כל חודש (כי אמרת פעם שאתה לא עובד בגלל ההפרעות הנפשיות שלך ואתה מקבל קצבה מביטוח לאומי), על מנת שתוכל לעשן עשב שאף פעם לא עישנת (תחת ההנחה שאדם שאומר שהוא לא יוצא מהבית לא יוכל להשיג סמים).

אגב, תשכנע את הפסיכיאטר שלך שירשום לך מריחואנה רפואית. קח סרטון להסבר:

ובסופו של דבר- כנראה באמת עלה ירוק, בגלל הדברים האחרים במצע (צמצום משרדי ממשלה, הורדת מיסים וכו').
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

עלה ירוק רוצים לסגור את ביטוח לאומי? :-:

ובחיים לא יתנו רפואי למצב שלי. עשיתי על זה מחקר. הם לא נותנים לבעיות כאלו.

נ.ב. אתה באמת מצביע לעלה ירוק? קבל תמונה

עריכה: אולי צריך להוסיף סקר. נעשה לנו מין סקר בחירות של הפורום.
תמונה תמונה
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

הוספתי סקר.
בגלל שהפורום מאפשר מס' מקסימלי מסוים של אפשרויות בסקר, הורדתי מפלגות דתיות, קדימה, עוצמה לישראל, ו"מתלבט".
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

תודה.

דרך אגב, הבית היהודי זו מפלגה דתית. נכון, לפי סקרים יהיו לה די הרבה מנדטים, אבל גם לש"ס, לא? נראה לי יש יותר סיכוי שיש אנשים בפורום שיצביעו למפלגות דתיות מאשר למפלגות ערביות.
תמונה תמונה
Sir Bagelus
Sesame Street Lord
יצירת קשר:

שליחה על ידי Sir Bagelus »

אני מתנצל אם אני מפריע לדיון על מריחואנה (אני בעד ולא מהסיבות הדמוקרטיות, אני בעד כי אני בעד).
אני לא מתכוון להצביע, עם זאת, אם אני אשתכנע להצביע זה יהיה ל'יש עתיד' של יאיר לפיד.
הרעיון הוא כזה, איך אני מגדיר את עצמי... יהודי? ישראלי? ציוני? חילוני? פוליטית? ...
אני כרגע מגדיר את עצמי כאדם צעיר וחילוני מעל הכל. העניין הוא כזה, לאדם דתי (אני כולל פה חרדים ודתיים לאומיים וכל גווני הדת) בארץ יש דרך להצביע בבחירות למפלגות שמייצגות אותו כאדם דתי. לחרדים ספרדים יש את ש"ס, חרדים אשכנזים מיוצגים ע"י יהדות התורה ודתיים לאומיים מקבלים ייצוג משולב של דת והשקפה פוליטית במפלגות מתחלפות.
לי כאדם חילוני אין (גם הסטורית) איך להצביע לייצוג חילוני. אני יכול לבחור צד פוליטי ולהיות מיוצג ע"י המפלגה שמשקפת את דעותיי הפוליטיות בכנסת. (מרצ היא מפלגה פוליטית, נכון שיש שם ערכים אחרים בנוסף אבל זו מפלגה פוליטית)
'יש עתיד' היא מפלגה כזו, היא בראש ובראשונה מדברת על חילוניות, על תמיכה באיכות חיים (אם אני לא טועה זו המפלגה הראשונה שהכניסה למצע שלה ספורט, דבר אולי שולי, ודווקא בגלל זה מרשים). הבעיה היא דווקא הציניות וחוסר הבטחון שמופגן כלפי המפלגה. אור לדוגמה (זו זכותו לגמרי, אני מתנצל אם עיוותתי את המסר, גם אם כן זה משתקף מאנשים אחרים ששוחחתי איתם) חושב שהאנשים הם לא רציניים ולא הוכיחו מחויבות פוליטית. כמו כן, שזו מפלגת אינסטנט שלא תהיה בבחירות הבאות, בעיניי האמרה הזו היא מה שיגרום לשקיעה של המפלגה. אם אנשים לא ייקחו דעה פופולרית וצינית, ויצאו להצביע אין סיבה שהמפלגה לא תהיה חזקה בכנסת הבאה.
מעבר לזה, אני כיום רואה את עצמי על המסלול המהיר לרדת מהארץ (בריטניה, קנדה וכו'), אני חושב שאם יש סיכוי שהארץ תשנה את פניה ותהיה מקום שהגיוני כלכלית (לגמרי לגמרי לגמרי כלכלית) לחיות בו זה אם מפלגה כמו של יאיר לפיד תצליח להתבסס בפוליטיקה הישראלית.
כאמור, מתוך כל הייאוש נכון להיום אני לא הולך להצביע, אבל יש סיכוי שכן ואם כן זה ל'יש עתיד'.

שני
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

תקרא את הטורים של יאיר לפיד ב"בלייזר" על פוקר, ואז תגיד לי שאתה חושב שהוא מייצג אותך.
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

לי כאדם חילוני אין (גם הסטורית) איך להצביע לייצוג חילוני
טעות. מפלגה כמו מרצ למשל תומכת בהפרדת דת ממדינה ופועלת בנושא יותר מכל מפלגה אחרת.
אני יכול לבחור צד פוליטי ולהיות מיוצג ע"י המפלגה שמשקפת את דעותיי הפוליטיות בכנסת. (מרצ היא מפלגה פוליטית, נכון שיש שם ערכים אחרים בנוסף אבל זו מפלגה פוליטית)
טעות. גם בשימוש במילה וגם באופן כללי.
אתה משתמש במילה "פוליטית" אם אני מבין אותך נכון כתאור לגוף שמתייחס בעיקר לנושא המדיני, לסכסוך. בעוד שהגדרת המילה פוליטיקה היא "תחום הפעילות האנושית העוסק בכוחות הפועלים בחברה או במדינה, בשימוש שנעשה בהם ובחלוקתם".
בנוסף, מרצ מצהירה שהיא תומכת בתפיסת עולם כוללת, אשר בתוכה גם פתרון לסכסוך הישראלי-פלסטיני, אך ממש לא רק.
הבעיה היא דווקא הציניות וחוסר הבטחון שמופגן כלפי המפלגה
להפך. העבר הראה לנו שמפלגות כאלה קמות ומתרסקות חדשות לבקרים. הבעיה היא שיש אנשים שלוקחים את המפלגות האלה ברצינות.
בעיניי האמרה הזו היא מה שיגרום לשקיעה של המפלגה
אני בהחלט מקווה.
אם אנשים לא ייקחו דעה פופולרית וצינית, ויצאו להצביע אין סיבה שהמפלגה לא תהיה חזקה בכנסת הבאה.
אמר האיש שמצהיר כי הוא לא מתכונן להצביע?
כאמור, מתוך כל הייאוש נכון להיום אני לא הולך להצביע, אבל יש סיכוי שכן ואם כן זה ל'יש עתיד'.
אני לא מבין, עולה לך משהו להצביע? דווקא אם אתה מיואש, לך תצביע ותקווה לתרום לאיזשהו שינוי כאן. הצבעה ליאיר לפיד עדיפה בהרבה על אי הצבעה, שתחזק יחסית את הימין והחרדים.
דרך אגב, הבית היהודי זו מפלגה דתית. נכון, לפי סקרים יהיו לה די הרבה מנדטים, אבל גם לש"ס, לא? נראה לי יש יותר סיכוי שיש אנשים בפורום שיצביעו למפלגות דתיות מאשר למפלגות ערביות.
אני די בטוח שיש בפורום יותר מצביעי חד"ש מאשר ש"ס (ברוב של כנראה 2 מול 1, או משהו בסגנון).
שלח תגובה