Mind Games עוזבת את תחום המג'יק

בפורום זה ניתן לדון בנושאים הקשורים למג'יק שלא מכוסים על ידי אחד הפורומים האחרים. לדוגמה: שמועות על סטים עתידיים, דיון במוצרי מג'יק חדשים, דיונים על נציגים ישראליים בטורנירים בין לאומיים וכולי.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

שלח תגובה
Orb
Moderator
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

Mind Games עוזבת את תחום המג'יק

שליחה על ידי Orb »

שלום לכולם,
ברצוני להודיע כי אני מסיים בזאת את עיסוקי ביבוא מוצרי Magic: the Gathering לישראל.
אני חותם בכך, לעת עתה לפחות, עיסוק רב שנים במג'יק מהזווית המקצועית – החל בארגון טורנירים (דראפטים בדיזינגוף סנטר, טורנירים בשבתות , פרי רליסים), דרך טורנירי הזברה הזכורים, דרך עבודה כאחראי שיווק ומשחק מאורגן עבור יבואן קודם, ועד לבסוף מילוי תפקיד היבואן הרשמי במשך השנתיים וחצי האחרונות.

לקחתי החלטה זו משלל סיבות – חלקן קשורות לשינויים בסצנת המג'יק, ואחרות באות מתוך הרגשת מיצוי ורצון לקחת כיוון מקצועי שונה.

בתחילת 2013 השתנתה המדיניות של וויזארדס למדיניות חדשה אשר דוגלת בשימת דגש על החנויות, תוך הפחתת החשיבות שהם מקצים ליבואנים מקומיים, והצרת מרחב התמרון שיש לכל אותם יבואנים.
מדיניות חדשה זו כוללת מספר שינויים, ביניהם פתיחת השוק לתחרות (מתן אפשרות יבוא באותו שוק למספר יבואנים ואף לחנויות), העלאת מחירים ליבואנים, העברת סמכויות הנוגעות לארגון פעילויות מידיהם של היבואנים אל החנויות, ועוד.
יתכן שמדיניות זו תוכיח את עצמה מבחינת השוק והשחקנים, אבל לפחות מבחינת היבואנים הותיקים אשר התמקדו בפיתוח שווקים קטנים מזה שנים, הצעד העמיד בספק את הכדאיות וההיתכנות הכלכלית של עיסוק בתחום, שלא לדבר על כך שהיה לא לויאלי.
החלטתי לא קשורה באופן ישיר לכניסתו לשוק של יבואן או גורם זה או אחר, אלא למדיניות החדשה הכוללת של וויזארדס, וכאמור מספר סיבות אישיות שהצטרפו לכך.

אני מרוצה מהכיוון אליו המג'יק בישראל הולך ומרגיש סיפוק לנוכח ההתקדמות שהושגה במהלך עיסוקי בתחום. כמובן שלא כל המטרות הושגו, ותמיד אפשר לשאוף ליותר, אבל כאשר אני משווה את המצב היום לזה של לפני שנתיים-שלוש, המג'יק עבר ממצב של להיות על סף הכחדה בארץ, לאחר צאתו של היבואן הקודם, למצב של שגשוג יחסי, ועמדת זינוק מעולה לקראת עתיד טוב אף יותר:

· כמות השחקנים הכוללת המשחקים מג'יק בארץ הוכפלה פי כמה (מנתונים רשמיים שסופקו לי ע"י וויזארדס).
· ישנן כיום עשרות חנויות המוכרות את המוצר ברחבי הארץ.
· מגוון המוצרים הזמין לרכישה בארץ הוא הגדול ביותר שהיה אי פעם. בתקופתי הובאו לארץ לראשונה מוצרים כגון duel decks, from the vault ועוד.
· ישנן כ-10-15 ליגות מבוססות עם כמות יפה של שחקנים.
· חוגי מג'יק רצים בחיפה, במרכז ובאזור ירושלים, לראשונה מזה שנים רבות.
· ישנה נוכחות בכל הכנסים הרלוונטיים על מנת לשווק את המשחק ולערוך הדגמות.
· ישנו שיתוף פעולה עם כל חברות החוגים - כולן מתעניינות במג'יק ומשלבות אותו בפעילויותיהן.
· גויסו ונחנכו מארגנים רבים וכיום יש בארץ בסיס לצוות מארגנים חזק ומנוסה שיכול להוות את חוד החנית של הקהילה.
· חיפה חזרה להיות מרכז מג'יק משגשג עם מספר ליגות, טורנירים בשבתות ועוד.
· הכרתי לקהילה את המושג של לו"ז טורנירים רב-חודשי ותחזקתי אחד כזה באופן קבוע, אשר אפשר לשחקנים לתכנן מראש.
· יצרתי לראשונה תקשורת יציבה של יבואן מג'יק עם הקהילה ותגובתיות בפורום.
· הושג שיפור בפרסום ושיווק פעילויות עם הטמעת הפייסבוק.
· בוצעה הורדת מחירים עם כניסתי לתפקיד ושמירה על אותם מחירים במשך שנתיים וחצי למרות גידול בעלויות.

בהזדמנות זו אני רוצה לעודד את חברי הקהילה להיות יותר אקטיביים בעיצוב עתיד המשחק בארץ. לצערי, במקרים רבים הקולות הרמים ביותר הם של גורמים שליליים, בעוד שאר הקהילה עומדת בשקט מהצד. זה נגע בתחומים רבים, בין אם בזלזול במשתמשים חדשים בפורום, עשיקת שחקנים חדשים בהחלפות, הבעת ביקורת מזלזלת כלפי מארגנים ושופטים אשר עובדים המון, ובעיקר מתוך אהבה למשחק ולא בגלל תמריץ חומרי, ועוד.
אם עתיד המשחק חשוב לכם, תתמכו בשחקנים החדשים, תהיו הוגנים כלפיהם, תעודדו את כל מי שמטה כתף, תזרקו מילה טובה, זה תמיד עוזר. תעזרו בעצמכם היכן שניתן ותראו איך הדברים ייראו הרבה יותר ורודים. מי יודע, אולי גם תיהנו מזה.

כנראה שזו לא פרידה מוחלטת, יתכן ועוד אהיה מעורב בעתיד בדרכים כאלה ואחרות, ומקווה גם להגיע ולהשתתף בטורנירים מפעם לפעם, אז בטח עוד נתראה.
בקשר להמשך דרכי, מעריך שאשתלב בדרך כזו או אחרת בעולם העסקים או ההיי-טק.

אני מאחל לכולכם הרבה הצלחה והמשך הנאה מהמשחק הנפלא הזה שכולנו אוהבים.

אור.
נערך לאחרונה על ידי Orb ב 01/7/2013 , 14:18, נערך פעם 1 בסך הכל.
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

כל מה שאני יכול להגיד לך זה תודה רבה על התקופה הזאת.
אני חושב שרוב האנשים יסכימו שבתקופתך דברים עבדו טוב מבעבר וגם במקרים שלא, דאגת לקבל ביקורת ולהשתפר.
חבל לי שאתה עוזב, אבל היה לי ברור שאין פה מקום לשני יבואנים ויכול להיות שההשקעה של הזמן והכסף, פשוט לא מחזירה את עצמה כלכלית.
בכל אופן, אני מאחל לך המון הצלחה בכל תחום בו תבחר לעסוק.
אני הדורבן שקולע בזמן !
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

ההכרזה הועברה לנושאי מג'יק כלליים על מנת שיהיה ניתן לפרסם תגובות, למי שמעוניין להגיב.
PCGames.co.il
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי PCGames.co.il »

קודם כל שיהיה לך בהצלחה רבה בהמשך.

ללא ספק, אחרי תקופה שבה ייבאו את המוצר יבואנים שהיתה תחושה מסויימת שהוא עבורם "סרח עודף", הכנסת שינוי מבורך.

לגבי השינויים בתחום המג'יק - אכן, ימים יגידו אם הם יהיו לטובה או לא. אנחנו נעשה כמיטב יכולתנו מהפינה הצרה שלנו כדי לרתום את השינויים לטובת הקהילה, ואנחנו מקווים שכך יעשו גם שאר החנויות.
מפגשי המג'יק אצלנו:
חיפה בכל יום שני ב 17:00, טלפון 04-8402777
תל אביב בכל יום חמישי ב 17:00, טלפון 03-6390990
מודיעין כל שני וחמישי ב 17:00, טלפון 08-6991012
כתובת האתר שלנו: www.pcgames.co.il
tima
Creature - Dwarf Idiot
יצירת קשר:

שליחה על ידי tima »

הרבה תודה על הכול, אור.
אני לא יודע איך הייתה נראית קהילת המג'יק אם לא היית מרים את הכפפה, אם עוד הייתה קהילה.
נראה לי שברור לכולם, גם לאלה שביקרו אותך לאורך התקופה, שזו הייתה עבודה קשה ולא הכי ריווחית, ושעשית אותה כי באמת אכפת לך מהקהילה.
בהצלחה בהמשך, ואני מקווה שעכשיו נתחיל לראות אותך משתתף בטורנירים.. :)
Don't drink and draft.
אני ולא אחר
MTGil Wizard

שליחה על ידי אני ולא אחר »

זהו? ביבי נבחר אז מרימים ידיים? :cool:

בנימה קצת יותר רצינית, רציתי להגיד תודה רבה. השינוי החיובי שגרמת עם כניסתך לתפקיד היה מורגש בצורה מאוד משמעותית. היה לך הרבה דרייב לשפר ולקדם (כשברור שהמניעים הם הרבה יותר מכלכליים ובמובן מסויים אפילו אידיאולוגיים) ואין לי ספק שאם תמשיך באותה צורה בעיסוקים העתידיים שלך - אתה תצליח.

כולי תקווה שלא נחזור להדרדר חזרה לפריריליסים בעיכוב של חודשיים, כמות שחקנים נמוכה וקהילה חצי סגורה.
arch-angel
MTGil Wizard

שליחה על ידי arch-angel »

אור, תודה על הכל. אני מאוד מעריך את ההשקעה והאכפתיות.
אין ספק שזה עיסוק כפוי טובה שרק אידיאלוגיה וכוח רצון יכולים להשאיר אותך בו לאורך זמן.

מקווה שנמשיך לראות אותך, אולי שוב בכובע של שחקן.
Antrax כתב:אתה אמור למות כי עברת על חוקי המשחק
תמונה
daking1234
מארגן טורנירים

שליחה על ידי daking1234 »

תודה על הכל
התמיכה בליגה, העזרה, הסיוע, הייעוץ, האכפתיות, התשוקה לאהבת המשחק
מי שמכיר אותך יודע שפעלת לקידום הקהילה והקרבת מעצמך המון
הלוואי שלדורות הבאים יהיה את התעוזה והיצירתיות שהיו לך בתחום

אומרים שזה לא גודל הנעליים שאתה נכנס אליהם אלא עומק הבוץ וכשקיבלת את התחום לידיך הוא היה על הפנים ובמצב הכחדה והחיית אותו במאמץ יזע דם ודמעות

מקווה שייצא לנו לראות אותך בטורנירים ותחזיר עטרה ליושנה
:wink:

אולי puppets אפילו יחזירו את הצוות?
נערך לאחרונה על ידי daking1234 ב 14/2/2013 , 16:16, נערך פעם 1 בסך הכל.
Raging Asaf
MTGil Wizard

שליחה על ידי Raging Asaf »

באמת מרגישים שהבאת שינוי אדיר לטובה על המג'יק בארץ! תודה רבה על הכל!!! מאחל לך הצלחה כמו שהייתה לך כאן גם בכל מקצוע אחר שתבחר :)
מחפש להשכיר דק טייפ 2 ל-wmcq! צרו איתי קשר אם יש לכם: 052-5554948
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

good luck fuckster!

מקווה לראות אותך בטורנירים =]
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
demonic sengir
I Am Tutor

שליחה על ידי demonic sengir »

בהצלחה בהמשך הדרך, ובאמת יהיה כיף לראות אותך שוב כשחקן.
How is my whisky cup doing?
Krosan
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Krosan »

אני מצטער על האיחור אבל. תודה רבה על הכל באמת עשית עבודה רבה למען הקהילה וראינו תוצאות. אני מאחל לך דרך צלחה בדרך החדשה שלך ובהצלחה לכל מי שינסה להיכנס לנעליים שלך!
מה?
שלח תגובה