הגדלת הקהילה

בפורום זה ניתן לדון בנושאים הקשורים למג'יק שלא מכוסים על ידי אחד הפורומים האחרים. לדוגמה: שמועות על סטים עתידיים, דיון במוצרי מג'יק חדשים, דיונים על נציגים ישראליים בטורנירים בין לאומיים וכולי.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

Michahell
MTGil at its Finest
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

הגדלת הקהילה

שליחה על ידי Michahell »

אני חושב שמה שאני הולך לכתוב כאן נמצא בגבול בין מטופש לפשוט, אבל לא ראיתי שהרעיון הועלה, אז בחרתי בכל זאת לפרסם את הפוסט הבא ולשמוע את דעתכם.
ראיתי בדיונים כאלו ואחרים שיש רצון בקרב הקהילה לגדול, לצמוח ולהביא את המג'יק בארץ לשלב הבא, או לפחות לשלב הקודם שהוא היה בו פעם.
אבל האם מישהו חשב ששיווק בקרב חנויות שמוכרות את המוצר היא לא שיטה יעילה מספיק?
אני אישית מאמין שקהל היעד העיקרי של המשחק, מבחינה תחרותית, הוא לא ילדים קטנים שיראו כמה מגניב המשחק ויחליטו להכנס לזה לעומק (מהמעט שיצא לי לראות, מעט ילדים ימשיכו עם המשחק לאורך זמן ויהפכו לשחקנים תחרותיים, מרבית הילדים הקטנים קונים המון בוסטרים לתקופה מסויימת, נעשקים ועוזבים את המשחק), אלא אנשים מבוגרים יותר.
כשאני אומר מבוגרים יותר, אני מתכוון לטווח גילאים שבין 15 ל27 בערך.
שאלתי את עצמי, מה בעצם מונע מבן אדם שעוד לא מכיר את המשחק בטווח גילאים המדובר לנסות לחוות אותו?
אני חושב שיש שתי סיבות עיקריות:
-כמות הכסף שהמשחק עולה.
-עצם העובדה שמדובר ב"משחק קלפים", שהאסוסיאציה הראשונה ששתי המילים האלו מעלות היא לרוב שזה ילדותי.
לכן חשבתי על רעיון שאולי עשוי להוות פתרון לשתי הבעיות ויוכל להגדיל את הקהילה.
מה דעתכם על שיווק שהוא לא שיווק של המשחק ע"י יבואן או חנויות, אלא שיווק של אנשי הקהילה עצמם?
הרי לכל אחד מאיתנו יש חבר שיש לו פוטנציאל להיות שחקן מג'יק טוב ולא עושה את זה מסיבות אלו או אחרות.
דמיינו לכם את הסיטואציה הבאה- כל אחד מאנשי הקהילה הפעילה מצרף את אותו חבר שלו לקהילה. לא נשמעת משימה קשה מדי,נכון? התוצאה של המשימה היא הכפלת מספר השחקנים הפעילים בקהילה.
מה דעתכם על טורניר הכרות חינמי, שבו כל אחד מהשחקנים הותיקים מביא בן אדם חדש(לצורך העניין אותו חבר), שלא מכיר את המשחק לאותו טורניר. בטורניר מלמדים את המשחק קודם לכל השחקנים החדשים ואז מביאים להם דקים מוכנות מראש ונותנים להם לשחק.
לדעתי אחרי טורניר כזה, יביע עניין אחוז גדול מהאנשים החדשים במשחק.
הפתרון הזה טוב ביחס לשתי הבעיות שהצגתי עבור בן אדם שמנסה להכנס למשחק, כיוון שהבעיה הכלכלית נהיית יחסית משנית- יש לך חבר שהכניס אותך לקהילה,כלומר, יש לך גב עם אוסף שיכול לתמוך בך כשתבנה את הדק ראשון שלך. והבעיה של "מרגיש מוזר ביחס למונח "משחק קלפים"" תדעך כשאותו בן אדם יראה הרבה אנשים אחרים בגילו עושים את אותו הדבר.
אז למה בעצם שלא נארגן טורניר הכרות כזה, שבו כל אחד מאנשי הקהילה ידאג להביא חבר אחד שלו אליו? הרווח של כל אחד מאיתנו לא יהיה מיידי, אבל לדעתי בטווח הרחוק, הקהילה שלנו יכולה לצמוח מיוזמות כאלו.
לדעתי, הגדלת הקהילה היא לא משימה שמוטלת רק על היבואן, היא משימה שמוטלת על הכתפיים של כולנו, כי בתור אנשים שאוהבים את המשחק, היינו רוצים לראות אותו תופס מקום יותר מכובד בארץ.
אשמח לשמוע את דעתכם.
**הערה- הפוסט הזה נכתב אחרי כמות לא רעה של אלכוהול, אם כי זה רעיון שחשבתי עליו כבר הרבה זמן, אני מתנצל אם התחביר שלי פגום.
I am forever, I am of the stars ,eternity courses through my veins.
TV-R-US
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי TV-R-US »

:lol:
אם היית יודע לכמה אנשים הייתי אומר "בוא לשחק מג'יק" :wink:
זה לא קל לשכנע אנשים, כשזה עובד זה אחלה, אבל כן יש למשחק תדמית לא הכי טובה בארץ (זה כי בארץ קלפים+ציורים=ילדים)
My first girlfriend turned into the moon
ליגת הטכניון בפייסבוק: https://www.facebook.com/groups/1659351194292050/" target="_blank
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

המטרה של היבואן היא לא להגדיל את הקהל התחרותי.
jamanta
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי jamanta »

אנחנו משחקים בטכניון במיקום די מרכזי והרבה באים ושואלים ומתענייניים... אנחנו תמיד אדיבים ומשתפים... זה לא תמיד עובד :-)
הגודל אוהו קובע....
Michahell
MTGil at its Finest

שליחה על ידי Michahell »

Y כתב:המטרה של היבואן היא לא להגדיל את הקהל התחרותי.
יכול להיות. לדעתי זו כן המטרה של השחקנים היותר ותיקים פה ובבסופו של דבר אם תהיה קהילה תחרותית, זה כן יכול להועיל ליבואן.
TV-R-US כתב::lol:
זה לא קל לשכנע אנשים, כשזה עובד זה אחלה, אבל כן יש למשחק תדמית לא הכי טובה בארץ (זה כי בארץ קלפים+ציורים=ילדים)
בדיוק בגלל הסיבה שאמרת, יש הבדל בין "בוא לשחק מגי'ק"
"רגע, מה זה?"
"משחק קלפים"
"אה, לא בשבילי"
לבין רוצה לבוא לטורניר של משהו שאתה לא מכיר ופשוט תנסה.
לא הבדל רציונלי, אבל כן הבדל שלדעתי יעשה שינוי במוטיבציה מבחינת הפרט.

דניאל, לשתף ולהיות אדיב כחלק משיחת דרך אגב, זה שונה לחלוטין בכמה הבן אדם באמת יביע עניין אם חבר שלו יביא אותו למשחק.
idodo35
mono pink control

שליחה על ידי idodo35 »

אני וחבר הולכים לארגן מאין דראפט למתחילים בשבועות הקרובים במטרה להכניס אנשים לתחום.
במסגרת הדראפט המיוחד שחקנים ילמדו לשחק את המשחק, איך (פחות או יותר) עושים דראפט ויצאו עם חבילה לשחק בבית!
עלות הדראפט עוד לא הוחלטה אבל הוא יהיה יותר זול מה75 שח של דראפט רגיל
הפרסים יהיו חבילות משחק שאני אכין מהאוסף האישי שלי (יכילו כנראה רק קומונים ואנקומונים ואולי שיט ררים אחדים) שיחולקו לכל משתתף כך שיוכלו לשחק בהם מייד
הדראפט עצמו יהיה עם בוסטרים של core set 13 וייתקיים באזור כפר סבא-הוד השרון-רעננה (עוד לא קבענו סופי)
יהיו עוד פרטים בהמשך אבל אם אתם מכירים אנשים שזה יכול להתאים להם בין אם זה אנשים שלא משחקים כלל או אנשים שמשחקים כצת בבית ורוצים להשתפר ולהכנס לעולם הדראפטים (וגם לקבל חבילה חדשה!) אני אשמח אם תתנו להם פרטים על האירוע.
מספר הפלאפון לבירורים הוא
0526567026-עידו
פרטים מלאים יועלו בהמשך גם לאתר!
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

לגבי אנשים מבוגרים שיצטרפו למשחק, אני יכול להגיד לך מניסיון שהסיכוי שילד בן 11 יתעניין הוא גבוה משמעותית מהסיכוי שבן 22 יתעניין, אולי גם בגלל הקטע של "זה משחק וזה ילדותי" אבל גם בגלל שילד יותר פתוח לצרף תחביבים חדשים לעולמו, ומבוגרים יותר מקובעים בשגרה שלהם, לדעתי.

בנוסף, קח בחשבון שהחברים של כולנו אשר פתוחים לרעיון של מג'יק, כנראה כבר שמעו מאיתנו על מג'יק, ואם זה באמת היה מעניין אותם, היו כבר מבקשים ללמוד. כך שאפילו למצוא חבר אחד ולצרף אותו למשחק, אינה תמיד משימה פשוטה.
demonic sengir
I Am Tutor

שליחה על ידי demonic sengir »

idodo35 כתב:אני וחבר הולכים לארגן מאין דראפט למתחילים בשבועות הקרובים במטרה להכניס אנשים לתחום.
במסגרת הדראפט המיוחד שחקנים ילמדו לשחק את המשחק, איך (פחות או יותר) עושים דראפט ויצאו עם חבילה לשחק בבית!
הפרסים יהיו חבילות משחק שאני אכין מהאוסף האישי שלי (יכילו כנראה רק קומונים ואנקומונים ואולי שיט ררים אחדים) שיחולקו לכל משתתף כך שיוכלו לשחק בהם מייד
הדראפט עצמו יהיה עם בוסטרים של core set 13 וייתקיים באזור כפר סבא-הוד השרון-רעננה (עוד לא קבענו סופי)
יהיו עוד פרטים בהמשך אבל אם אתם מכירים אנשים שזה יכול להתאים להם בין אם זה אנשים שלא משחקים כלל או אנשים שמשחקים כצת בבית ורוצים להשתפר ולהכנס לעולם הדראפטים (וגם לקבל חבילה חדשה!) אני אשמח אם תתנו להם פרטים על האירוע.
0526567026-עידו
דראפט זה לא הפורמט להיכרות לשחקנים. דראפט זה גם לא פורמט לשחקנים מתחילים, אז בוודאי שעבור מי שעדיין לא מכיר את המשחק.
זה רק מדגיש את מה שאני אומר כבר מס' פעמים - אי-שם במהלך הדרך לחלק נכבד מהקהילה מג'יק הצתמצם לדראפטים וזהוא. אין קונסטרקטד, בגלל זה גם היה את ההתנגדות להפסקת התשלום בבוסטרים. די כבר להיות חבורת פותחי בוסטרים אובססיביים.

למשוך ולהכניס שחקנים חדשים זה אינטרו-פאק. it's in the god-damn name
(פעם היה את ה"סטארטרים" שהיו בעצם 40 קלפים רנדומליים ו-20 לאנדים). כמה בוסטרים לחיזוק בשביל התחלה, ומדי פעם בוסטר פה או שם.
צריך להבין איך משחקים את המשחק ואיך צריכה להראות דק. אח"כ דבר איתם על דראפט
How is my whisky cup doing?
idodo35
mono pink control

שליחה על ידי idodo35 »

demonic sengir כתב:
idodo35 כתב:אני וחבר הולכים לארגן מאין דראפט למתחילים בשבועות הקרובים במטרה להכניס אנשים לתחום.
0526567026-עידו
דראפט זה לא הפורמט להיכרות לשחקנים. דראפט זה גם לא פורמט לשחקנים מתחילים, אז בוודאי שעבור מי שעדיין לא מכיר את המשחק.
זה רק מדגיש את מה שאני אומר כבר מס' פעמים - אי-שם במהלך הדרך לחלק נכבד מהקהילה מג'יק הצתמצם לדראפטים וזהוא. אין קונסטרקטד, בגלל זה גם היה את ההתנגדות להפסקת התשלום בבוסטרים. די כבר להיות חבורת פותחי בוסטרים אובססיביים.

למשוך ולהכניס שחקנים חדשים זה אינטרו-פאק. it's in the god-damn name
(פעם היה את ה"סטארטרים" שהיו בעצם 40 קלפים רנדומליים ו-20 לאנדים). כמה בוסטרים לחיזוק בשביל התחלה, ומדי פעם בוסטר פה או שם.
צריך להבין איך משחקים את המשחק ואיך צריכה להראות דק. אח"כ דבר איתם על דראפט
תראה הרעיון של הדראפט לדעתי על פני constructed זה שזה מושך אנשים שרוצים להסיג עוד קלפים.
במיוחד אני עושה את הדראפט הזה נגיש בכך שבמקום פרסים אני הולך פשוט לחלק מעין intro packs שאני מכין בעצמי בנוסף מקבלים כמובן קלפים מהדראפט עצמו...
אחרי שיש להם חבילות אפשר לדבר עם אנשים על constructed אבל יש כאלה שמה שמעניין אותם כרגע זה להשיג קלפים כדי לשחק בבית עם חברים ולזה אני מכוון...
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

אני מסכים עם אסף: דראפט זה לא רעיון טוב. אתם לא יכול לבחור קלפים לחבילה אם הוא לא יודע מה חבילה אמורה לעשות.
זה שמקבלים קלפים זה לא משנה, כי אנשים לא ירצו להמשיך אם החוויה הראשונית תהיה מסובכת מדי.

עדיף לבנות ערימה של חבילות מקומונים ולתת לאנשים לשחק איתן. אם אנשים יהינו מהן, יהיה להם עניין להשיג קלפים משל עצמם.
demonic sengir
I Am Tutor

idodo35 כתב: תראה הרעיון של הדראפט לדעתי על פני constructed זה שזה מושך אנשים שרוצים להסיג עוד קלפים.
במיוחד אני עושה את הדראפט הזה נגיש בכך שבמקום פרסים אני הולך פשוט לחלק מעין intro packs שאני מכין בעצמי בנוסף מקבלים כמובן קלפים מהדראפט עצמו...
אחרי שיש להם חבילות אפשר לדבר עם אנשים על constructed אבל יש כאלה שמה שמעניין אותם כרגע זה להשיג קלפים כדי לשחק בבית עם חברים ולזה אני מכוון...
ושוב חזרנו ל"פותחי בוסטרים אובססיביים".
שחקן שבקושי יודע לשחק (שלא לאמר לא יודע מה הקלפים בכלל עושים), אין לו מה לחפש בפורמט של טורניר. עוד פחות מה לחפש בדראפט, שבו הוא צריך גם להבדיל ולבחור בין קלפים טובים ולא טובים.

"להשיג קלפים" לא אמורה להיות המטרה של שחקן מתחיל. למה הוא צריך להשיג קלפים? הוא הולך לטורניר קונסטרקטד בקרוב? הוא צריך שיהיו לו את ה-100 עד 150 קלפים שלו ולשחק איתם. ואת זה אפש להשיג עם חבילות מוכנות/אינטרו ועוד כמה בוסטרים. דראפט סתם מבלבל ומוסיף מימד של תחרותיות שממש לא מתאים.

לא לומדים לשחות בהכנות למשחים האולימפיים, וזה בערך מה שאתה מנסה לעשות פה.
Michahell
MTGil at its Finest

שליחה על ידי Michahell »

אני רואה שאין היענות מצדכם, לפחות ניסיתי. מקווה שהקהילה תגדל באותה דרך ישנה, אם כי אני בספק.
dekel31
MTGil Wizard

שליחה על ידי dekel31 »

Michahell כתב:אני רואה שאין היענות מצדכם, לפחות ניסיתי. מקווה שהקהילה תגדל באותה דרך ישנה, אם כי אני בספק.
אני משוכנע במאה אחוז שכל אחד מהחברים בקהילה שלנו דיבר על מג'יק עם חברים שלו, לפחות עם כמה מהם. כל אחד מאיתנו היה רוצה בלי קשר להגדלת הקהילה שהחברים הקרובים שלו ישחקו גם ואני מניח שכמעט כולם ניסו לעשות זאת. חלקם גם הצליחו, אבל מעט.

אתה כביכול מציג אותנו באור שמאס בנו לחפש איך להגדיל את הקהילה, אבל אני בטוח שכל אחד מאיתנו שאל את אחד החברים שלו אם הוא רוצה להכיר את המשחק כבר מזמן.
*some witty quote that's out of context*
demonic sengir
I Am Tutor

Michahell כתב:אני רואה שאין היענות מצדכם, לפחות ניסיתי. מקווה שהקהילה תגדל באותה דרך ישנה, אם כי אני בספק.
תשמע, רוב הח'ברה בגילי (29), לפחות אלה שאני מכיר, התחילו לשחק כשהם היו ילדים ביחד עם החברים שלהם. אם החברים כבר לא משחקים זה אומר שהם כבר לא יחזרו לשחק כנראה.

זו רק דוגמא אחת מני רבות ללמה הרעיון שלך לא תופס במקרים רבים...
Michahell
MTGil at its Finest

שליחה על ידי Michahell »

אסף ודקל, אני לא חדש בשטח כפי שאתם יודעים וגם לי יש הרבה חברים שדיברתי איתם על המשחק וקיבלתי תשובות כמו "עזוב אותך, אני גדול מדי לזה" ומן הסתם חשבתי על הטיעונים שלכם.
אבל האם אתם בצורה אותנטית יכולים להגיד לי שאין לכם בראש בן אדם אחד, שהוא לא בהכרח החבר הכי טוב שלכם, שיכול לתת לזה צ'אנס?
שוב ,לדעתי יש הבדל בין לנסות להכיר למישהו את המשחק כאמירה- "אולי תלמד לשחק?" שבה הוא כנראה יגיד לא, לבין "זוכר את המשחק שדיברתי איתך עליו, יש טורניר מיוחד חינמי ערב שישי אחד עם עוד מלא שחקנים חדשים, מה אכפת לך, תבוא תנסה". נראה לי שתהיה לו יותר יוזמה כלפי האמירה השנייה,לא מסכימים?
Im O.K
PNINIM
יצירת קשר:

שליחה על ידי Im O.K »

dekel31 כתב:
אני משוכנע במאה אחוז שכל אחד מהחברים בקהילה שלנו דיבר על מג'יק עם חברים שלו, לפחות עם כמה מהם. כל אחד מאיתנו היה רוצה בלי קשר להגדלת הקהילה שהחברים הקרובים שלו ישחקו גם ואני מניח שכמעט כולם ניסו לעשות זאת. חלקם גם הצליחו, אבל מעט.

אתה כביכול מציג אותנו באור שמאס בנו לחפש איך להגדיל את הקהילה, אבל אני בטוח שכל אחד מאיתנו שאל את אחד החברים שלו אם הוא רוצה להכיר את המשחק כבר מזמן.
דקל אני לא יודע מה איתך, אני דווקא טוב לי שיש לי את עולם החברים שלי ואת עולם המג'יק, אני לא אוהב לערבב בין דברים, אני אוהב שיש לי כמה וכמה תחומי עניין שלא בהכרח קשורים למעגל החברים הקרוב שלי מהבית. בטח שהחברים שלי יודעים שאני משחק מג'יק, הם לא מפסיקים לצחוק עליי ומצד שני מאד להתעניין. אני חושב שעניין הלהביא חבר באמת לא הכי פרקטי, אני חושב שאם באמת חברים שלי היו רוצים עד עכשיו להתעניין ברמה של להגיע לטורניר הם כבר היו מבקשים ממני להסביר להם איך משחקים והיו שואלים על טורנירים. מה שלא קרה עד היום. אני מעדיף שגם לא יקרה, שוב, כי טוב לי שיש לי לאן לברוח.
SHOW TIME !
TV-R-US
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי TV-R-US »

Michahell כתב:
Y כתב:המטרה של היבואן היא לא להגדיל את הקהל התחרותי.
יכול להיות. לדעתי זו כן המטרה של השחקנים היותר ותיקים פה ובבסופו של דבר אם תהיה קהילה תחרותית, זה כן יכול להועיל ליבואן.
TV-R-US כתב::lol:
בדיוק בגלל הסיבה שאמרת, יש הבדל בין "בוא לשחק מגי'ק"
"רגע, מה זה?"
"משחק קלפים"
"אה, לא בשבילי"
לבין רוצה לבוא לטורניר של משהו שאתה לא מכיר ופשוט תנסה.
לא הבדל רציונלי, אבל כן הבדל שלדעתי יעשה שינוי במוטיבציה מבחינת הפרט.

דניאל, לשתף ולהיות אדיב כחלק משיחת דרך אגב, זה שונה לחלוטין בכמה הבן אדם באמת יביע עניין אם חבר שלו יביא אותו למשחק.
לקחת אותי מילולית מדי :)
My first girlfriend turned into the moon
ליגת הטכניון בפייסבוק: https://www.facebook.com/groups/1659351194292050/" target="_blank
Michahell
MTGil at its Finest

שליחה על ידי Michahell »

אני לא מבין למה הפסימיות והסקפטיות, למה לא לתת נסיון?
כל כך הרבה פעמים אנשים בפורום אומרים שהמצב בארץ חרא, ושהכל פה על הפנים ושאונליין יותר טוב וכו' וכו'.
עכשיו זה מאוד נוח להתלונן, אבל כשמישהו מנסה להרים את הכפפה אתם נהיים סקפטיים במקום להתרם, או לפחות להיות קצת אופטימיים, אז איך תוכלו לשנות את המצב הקיים? להמשיך להתלונן?
בתגובה לim ok,בסופו של דבר להכנס למשחק או לא זה עניין של טריגר של יוזמה מצד החברים, אני מוכן לקבל את הטענה של חוסר ערבוב בין התחביב לחברים מהבית, אבל הטענה שאם הם היו רוצים, הם כבר היו עושים את זה היא פשוט לא נכונה, פשוט כי בני אדם לפעמים צריכים דחיפה מבחוץ כדי להתחיל לפעול, אחרת למה אנשים שמנים לא עושים דיאטה עד שלב מסויים? הם הרי יודעים שהמצב מזיק להם ובוחרים להמשיך לפעול באותה דרך ישנה שלא עושה להם טוב, רק כי לא הייתה להם מספיק יוזמה להתחיל בדרך חדשה. אז נכון, האנאלוגיה אינה מושלמת וכמו שאני מכיר את האופי של האנשים בפורום אתם תנסו לנתח לוגית מה הקשר (להתעסק בטפל) במקום שהמסר יעבור, אבל אני מקווה שהמסר בדברים כן עובר.
dekel31
MTGil Wizard

שליחה על ידי dekel31 »

Im O.K כתב:
dekel31 כתב:

דקל אני לא יודע מה איתך, אני דווקא טוב לי שיש לי את עולם החברים שלי ואת עולם המג'יק, אני לא אוהב לערבב בין דברים, אני אוהב שיש לי כמה וכמה תחומי עניין שלא בהכרח קשורים למעגל החברים הקרוב שלי מהבית. בטח שהחברים שלי יודעים שאני משחק מג'יק, הם לא מפסיקים לצחוק עליי ומצד שני מאד להתעניין. אני חושב שעניין הלהביא חבר באמת לא הכי פרקטי, אני חושב שאם באמת חברים שלי היו רוצים עד עכשיו להתעניין ברמה של להגיע לטורניר הם כבר היו מבקשים ממני להסביר להם איך משחקים והיו שואלים על טורנירים. מה שלא קרה עד היום. אני מעדיף שגם לא יקרה, שוב, כי טוב לי שיש לי לאן לברוח.
זה עוד דבר שהאמת שרציתי לכתוב, שיש אנשים שלא אוהבים לערבב, אבל כתבתי מהפלאפון, ולא היה לי *** לזה...
כמו שאתה אומר, אתה לא בעניין של להכניס חברים שלך לזה, ויש כאלה שכן; בכל מקרה, כל אחד יעשה מה שטוב לו, אין עלינו אחריות להביא את חברים שלנו אם אנחנו לא רוצים (גם לשכנע אנשים לבוא זה לא תמיד כיף וגם קצת מציק).

מג'יק זה מוצר מסחרי ורווחי בהמון מדינות אחרות, ולא, זה לא בגלל שהם היו קהילה קטנה ואמרו "היי, בוא כל אחד יביא חבר ואז נהיה מלתלפים אנשים!!!!11", זה בגלל שמישהו עשה את העבודה שלו, וזה שאין הרבה שחקנים - וזה לא משנה כמה זה משפיע עלי - זה לא אחריות שלי, ויש לי מעט מאוד מה לעשות בנושא. צריך פה שיווק, פרסום, להגיע לקהל שלא הגענו אליו עדיין, להוריד מחירים גבוהים שבוודאות בגללם אנשים פורשים מהמשחק, ואת כל זה אמור לעשות מי שזה מכניס לו כסף - היבואן (בהצלחה אם עוד לא אמרתי :P).

אין מה להאשים את הקהילה בנוכחות הדלה בטורנירים, כי כמה שהמצב לא מזהיר אף אחד לא יתעורר באמצע הלילה ויגיד "שיט, אין הרבה שחקני מג'יק בארץ! חייבים לעשות משהו!...", ואם מישהו הוא אחד כזה, שהוא ישקיע את הזמן\כסף שלו בלהכניס שחקנים לחלק יחסית שולי בחיים שלו...
*some witty quote that's out of context*
Michahell
MTGil at its Finest

שליחה על ידי Michahell »

dekel31 כתב:
Im O.K כתב:
dekel31 כתב: אני משוכנע במאה אחוז שכל אחד מהחברים בקהילה שלנו דיבר על מג'יק עם חברים שלו, לפחות עם כמה מהם. כל אחד מאיתנו היה רוצה בלי קשר להגדלת הקהילה שהחברים הקרובים שלו ישחקו גם ואני מניח שכמעט כולם ניסו לעשות זאת. חלקם גם הצליחו, אבל מעט.

זה עוד דבר שהאמת שרציתי לכתוב, שיש אנשים שלא אוהבים לערבב, אבל כתבתי מהפלאפון, ולא היה לי *** לזה...
כמו שאתה אומר, אתה לא בעניין של להכניס חברים שלך לזה, ויש כאלה שכן; בכל מקרה, כל אחד יעשה מה שטוב לו, אין עלינו אחריות להביא את חברים שלנו אם אנחנו לא רוצים (גם לשכנע אנשים לבוא זה לא תמיד כיף וגם קצת מציק).

מג'יק זה מוצר מסחרי ורווחי בהמון מדינות אחרות, ולא, זה לא בגלל שהם היו קהילה קטנה ואמרו "היי, בוא כל אחד יביא חבר ואז נהיה מלתלפים אנשים!!!!11"
מאוד מכבדת התגובה שלך.
אם לא בראש שלך לתרום מעצמך בשביל זה, אז אל תגיב ותחסוך ממי שזה כן מעניין אותו.
תמיד קל להעביר את האחריות למישהו אחר, השיטה שאתה מציע לא עובדת או תעבוד בלהביא עוד אנשים לקהילה.
הא-סימטריה של ישראל ביחס למדינות אחרות היא גורם נתון שאתה לא יכול לשלוט בו, זו הסיבה שהקהילות שמה יותר גדולות מפה ולא כי היבואן היה מוצלח יותר.להאשים את זה זה חסר כל פואנטה, השאלה מה אתה יכול לשנות במסגרת מה שאתה יכול לעשות.
שלח תגובה