קונסטרקטד

בפורום זה ניתן לדון בנושאים הקשורים למג'יק שלא מכוסים על ידי אחד הפורומים האחרים. לדוגמה: שמועות על סטים עתידיים, דיון במוצרי מג'יק חדשים, דיונים על נציגים ישראליים בטורנירים בין לאומיים וכולי.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

Moshe
MTGil Wizard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

קונסטרקטד

שליחה על ידי Moshe »

.
נערך לאחרונה על ידי Moshe ב 13/5/2014 , 16:16, נערך פעם 1 בסך הכל.
Navidshi
Judgmental Bastard

Re: קונסטרקטד

שליחה על ידי Navidshi »

הפורמט של טורניר PTQ נקבע על ידי WotC בהתאם לטורניר אליו מעפילים, כך שה״אשמה״ אינה ביבואנים.
Sir Psycho Sexy
Moderator

שליחה על ידי Sir Psycho Sexy »

אתה זורק מספרים שאני די בטוח שהם שקריים ושעלולים סתם לגרום לאנשים להבין דברים בצורה לא נכונה על המצב. ספציפית הפסקה הבאה:
אור בידנר חשף בפנינו שגם כאשר מכר בוסטר של RTR בכ- 11 ש"ח הוא הרוויח מכך.
איפה הימים שלפני שהגחתי אל עולם המג'יק ועלות ההשתתפות בטורניר קונסטרקטד היתה 40 שקלים עבור 2 בוסטרים לפרס, כאשר המארגן הרוויח על כל משתתף 20 שקלים?
אני אניח שאתה מתכוון לאור בילדנר (Orb), ולכן אני אשאיר לו לאשר אם הוא באמת אמר את זה או שהמצאת, אבל בנוגע למשפט השני בפסקה בנוגע למחיר והרווח - אומנם לא השתתפתי בטורניר קונסטרקטד קרוב לשנתיים (תואר ראשון וזה), אבל מצד שני, גם לפני שנתיים המחיר לא היה 40 ש"ח לשני בוסטרים והמארגן קיבל 20 לראש, וגם זה לא היה המצב הרבה לפני "מלחמת היבואנים", כמו למשל ב2003 (שהייתה הפעם האחרונה שהשתתפתי בטורניר קונסטרקטד לפני זה).

יש לך גיבוי למה שאתה אומר, או שסתם החלטת להנעים את זמנינו בכתיבה יפה ורהוטה?
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

מה הולך פה.....משה הכל בסדר? כי כל מה שרשמת לא מציאותי באמת כן...אין שום קשר בין פורמט PTQ\GPT ליבואן(כמו שרן ציין), ביום שיעשו אלפי שקלים ממג'יק בארץ כמו שאתה מציין מצבנו יהיה טוב (הלוואי), וחוץ מזה יש לי שאלה. שאתה בא לטורניר אתה בא במטרה להרוויח? כי אם כן אז אתה ממש לא בעסק הנכון...להרוויח ממג'יק זה משהו שלא באמת אפשר לעשות , במיוחד לא בארץ.

אני באמת מנסה להבין אם כל הפוסט הזה היה ברצינות או בדיחה או משיעמום....

נ.ב אורי?? קם מהמתים :P (או מהספרים)
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
Moshe
MTGil Wizard

שליחה על ידי Moshe »

.
נערך לאחרונה על ידי Moshe ב 13/5/2014 , 16:16, נערך 2 פעמים בסך הכל.
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

אורי (SPS) קם מהמתים. להבדיל מאור (בילדנר, Orb) או אורי פלג (shavuri).

מה שניב מנסה להגיד הוא שאין כסף ב-Magic תחרותי בארץ. אי אפשר "להרוויח" מהשתתפות בטורנירים המקומיים, הקהילה לא גדולה ופעילה מספיק בשביל נפח פרסים שיצדיק את המאמץ וההשקעה. מי שמשחק עושה את זה בשביל הכיף ובשביל הסיכוי להשתתף בטורנירים הגדולים בחו"ל, שגם הם בגדר חוויה ולא השקעה. אתה יודע מה? אני חי בקנדה ומשתתף בטורנירים שנושאים פרסים הרבה יותר משמעותיים ועדיין, היחס בין השקעה/גמול לא מתקרב למשכורת שלי, שהיא צנועה למדי.

אתה רוצה להתפרנס מ-Magic? מסחר במוצר סגור אמור להיות משתלם למוכר, וזה אחרי עלויות יבוא, תובלה, אחסנה, משכורות לעובדים וכדומה. אין לי כמעט ספק שהיבואן משלם ליצרן פחות מ-10 ש"ח על הבוסטרים שלו. יש בארץ חנויות שמוכרות אותם ב-15 ש"ח וחנויות שמוכרות אותם ב-25 ש"ח, והקונים יכולים לעשות חשבון ממי לקנות. בכל מה שנוגע לטורנירים גדולים יש ללקוח קצת פחות ברירה, אבל בעיקרון WotC נותנים את הזכות לא באקראי אלא למי שהוכיח שהוא יכול למשוך קהל בטורנירים קודמים - כך שזילות מצד המארגן יעלה לו בלקוחות, שיעלו לו באפשרות להמשיך ולארגן בעתיד.

אם אתה מדבר על מסחר בקלפים פתוחים אין ספק שיש בזה כסף וניב, שמקושר לסוחר הגדול ביותר בארץ, יודע את זה לפחות טוב כמוך. אתה סוחר ב-Magic כדי שתוכל להשקיע בטורנירים? אז על מה אתה מתלונן? תבדיל בין הכסף שאתה "עובד" בשבילו לבין הכסף שאתה משלם בשביל תחביב.

מצד שני, אם אתה עדיין צריך להשלים הכנסה בשטיפת רצפות שאולי לא מדובר במניות רווחיות כל כך, שלא לדבר על בטוחות? אני יכול לזרוק בכיף עשרות דוגמאות לקלפים שהשקעתי בהם והתבדו (בדרך כלל בגלל ש-WotC החליטו להדפיס אותם מחדש), דוגמאות לקלפים שבחרתי ביודעין שלא להשקיע בהם ועלו בכל זאת, דוגמאות לקלפים שנפטרתי מהם אחרי שנים של חוסר ביקוש ומחירם זינק לשמיים חודש מאוחר יותר וכמובן גם דוגמאות לקלפים שיושבים אצלי באלבומים בבטחה וצוברים ערך בהתמדה... עד ש-WotC ידפיסו אותם מחדש. או שלא. "וודאות" מעולם לא הייתה שם המשחק ב-Magic, מעבר לוודאות שמי שיש לו כסף יוכל להרשות לעצמו יותר.
Moshe
MTGil Wizard

שליחה על ידי Moshe »

.
נערך לאחרונה על ידי Moshe ב 13/5/2014 , 16:17, נערך פעם 1 בסך הכל.
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

למעשה, אם אין בארץ טורנירי constructed תצטרך להשתתף במספר טורנירי limited כדי לצבור את הניקוד הדרוש להשתתפות ב-WMCQ. בנוסף, תצטרך להשקיע בחבילת constructed שהעלות שלה גבוהה בהרבה מעלות טורניר sealed.

כי Magic זה תחביב יקר.
Moshe
MTGil Wizard

שליחה על ידי Moshe »

.
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

מנגד, כל הייבואנים מתחילים להעלות את המחירים של הטורנירים בשביל כרטיס טיסה לזוכה אחד וכדי להניב רווחים נאים הם מכריכים את השחקנים להשתתף בטורניר סילד
זה לא הם שמכריחים, זה וויזארדס. ה-PTQ הזה היה חייב להיות סילד דק כי ככה וויזארדס מכתיבים, אין אפשרות לקיים את ה-PTQ בפורמאט אחר. למען האמת, אני חושב שבשנים האחרונות אני יכול לספור על אצבעות יד אחת את כמות טורנירי הסילד שהיו שלא היינו "מוכרחים" לקיים כי זה היה הפורמאט של PTQ או של פרי רליס כמובן. עם זאת, אתה צודק שנראה שאין יותר מדי קונסטרקטד לאחרונה, אבל זה פורמאט הרבה פחות רווחי (שלא לומר מפסיד) אז אני לא יכול להאשים את היבואנים שהם לא רוצים להתעסק איתו יותר מדי.
כמה סילד אפשר לאכול? ראיתי אתמול שחקנים גדולים מזדקים על הציוד לפני הסיבוב השלישי. זו כבר פעם שלישית שאני צופה באולפינר חותך בסיום הסיבוב השני
אביתר הלך 2-2 ופרש בסוף הסיבוב הרביעי. אתה אולי מדבר על אורי.
ודרך אגב, שניהם "הזדכו" על הציוד אחרי 2 ו-4 סיבובים בהתאמה, ועדיין שניהם אמרו לי שהם נהנו, אז אתה יודע, הכל אישי. אתה צודק שזה הרבה כסף להוציא על הנאה שיכולה להסתיים אחרי 2 הפסדים.
נקסוס ומדנס עושים לנו כאילו תחרות. אבל על אותו פורמט סילד שמניב להם הכנסה נקייה של אלפי שקלים
בתור מי שערך טורנירים כאלה עשרות פעמים, אני יכול להעיד שההכנסה לא מתקרבת לאלפי שקלים.
אור בידנר חשף בפנינו שגם כאשר מכר בוסטר של RTR בכ- 11 ש"ח הוא הרוויח מכך
מתי חשפתי את זה? לא, על בוסטר ב-11 ש"ח לא מרוויחים.
אתם רשאים למצוא כאן את עלות הבוסטר RTR שפורסם: ( לפתוח קובץ אקסל ).
זה שאני מוכר בוסטר ב-11 ש"ח במסגרת מכירת חיסול בה אני רוצה להיפטר מסחורה עודפת, לא מעיד על כמה אני מרוויח עליו, אם בכלל.

נראה לי שמה שאתה מנסה להגיד זה שסילד דק זה יקר (נכון), שלדעתך זה יקר מדי ועושקים אתכם במחירים (תלוי מארגן, אבל בגדול, לדעתי לא נכון), ושזה יקר עבורך (תלוי אישית בך, בחירה שלך).
בהצלחה בקונסטרקטד.
מוזמנים להשתתף במכירת החיסול שלי:
http://mtgil.co.il/viewtopic.php?f=18&t=50335" target="_blank
Moshe
MTGil Wizard

שליחה על ידי Moshe »

.
sliver
Sliver Overlod
יצירת קשר:

שליחה על ידי sliver »

משה, אתה מוזמן לשפוט איתי בטורנירים - ככה אני חוסך את עלות ההשתתפות, את הקלפים הגרועים שאני מקבל, ואת כל ההפסדים שצפויים לי :D

ועכשיו ברצינות, לא רציתי להגיב בת'רד של ה PTQ כשצץ עניין המחיר, אבל אני רואה שזה לא נגמר.
ביקשת שאף גורם מטעם חנות או ייבואן כלשהו יגיב כאן. אמנם עבדתי בעבר בפריק ואני עובד במידת הצורך עבור נקסוס ומדנס, אבל אני מקווה שאתה רואה בי מישהו ניטראלי מספיק.

ה PTQ הקודם שהיה לפני חצי שנה גם עלה 160 ש"ח. אמנם היתה אז הנחה של 10 ש"ח, שבטח לא כולם ניצלו. לא שמעתי אז תלונות על המחיר.
האירוע הפעם התקיים בפריק, שצרכים לפעול מול מרכז ויצמן בשביל שבשבת בבוקר יהיו אור ומיזוג, שלא לדבר תיאום של פתיחת שולחנות ותפיסת חלק נכבד מהקומה. כל אלו עולים לחנות כסף, וגם החנות היתה פתוחה, מה שאומר לשלם משכורת לצוות החנות שהיה שם. רווח "נכבד" הם לא עשו.
שני האירועים הנ"ל היו מטעם מדנס. כדי שלא יגידו שאני מדבר רק על מדנס, אני יכול לומר לך שיש סיכוי סביר שנקסוס יעלו את מחיר הפרירליס הקרוב עבור אלו שמשלמים עליו מראש ב paypal. זה לא בגלל שהם רוצים להרוויח סכום נכבד, אלא דווקא כי paypal רוצים להרוויח עמלה נכבדת, שהופכת את אופציית התשלום מראש כפי שהיא ללא כדאית לנקסוס.
לגבי ההוזלה שהם מתכננים ב GPT, היא נעשתה עוד לפני הת'רד הזה והיא מכיוון שנקסוס מעודדים חברות מועדון, והולכים לקראת האנשים שהוציאו כסף על ה PTQ ומתכוונים גם להוציא כסף בפרירליס בסוף החודש.

עכשיו לגבי הפורמט, זכותך לא לאהוב סילד. אני בטוח שיש לא מעט שמרגישים כמוך, אבל בשביל לזכות בטורניר יוקרתי כמו PTQ ובזכות לטוס לייצג אותנו באירוע עולמי, הרבה שחקנים יבלעו את הגלולה הזאת ויבואו.
אני מקווה שבכל הנוגע לטורנירי סילד של פרירליס המצב שונה - גם אם אתה פותח בוץ זה כיף להתנסות בקלפים של סט חדש, עם נוכחות ענקית של הקהילה.
אתה צודק שיש מיעוט אירועי קונסטרקטד, אבל לדעתי כאן הבעיה נעוצה דווקא בקהילה ולא ביבואנים - עד שדואגים לארגן אירועים כאלו, השחקנים פשוט לא באים. מעטי המעטים שכן באים הופכים את האירועים הללו ללא כדאיים למארגנים, אז מה הם אמורים לעשות? אבל זה כבר נושא שנטחן עד דק ללא תוצאות.
Slivers don't learn. They just know
שופט לבל 8 ומארגן הבין גלאקטי של ויזארדס.
Moshe
MTGil Wizard

שליחה על ידי Moshe »

.
Itay Winkler
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Itay Winkler »

משה : אתה מתלונן שאין טורנירי קונסטרקטד של מג'יק. אתה טוען שהיבואנים לא רוצים לארגן את זה. האם הם סירבו להצעה שלך לארגן טורניר קונסטרקטד בתור נציג שלהם? או תחת חסותם? האם הם אמרו לך שלא משתלם להם לספק סחורה לטורניר שהם לא צריכים להשקיע בו כסף? או שמא אתה פשוט מתלונן שאף אחד לא עושה מה שאתה עצל מדי כדי לעשות?
"Mori’s fourth-turn play was handshake, targeting Peleg."
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

אתה אומר חצאי אמת. מה שנוח לך להתגונן ולעמוד באותה עמדה שאתה נימצא בה כרגע. ליהנות משני העולמות גם עם נקסוס וגם עם מדנס.
איפה ראית בהודעה שלי התגוננות? אני ראיתי אדישות.
מה זה אומר ליהנות משני העולמות? יש לי day job שלא קשור למג'יק, לא נגעתי בקלף כבר שנה (חוץ מפרי רליס פה, PTQ שם), ואין לי שום מערכת יחסים לא עם נקסוס ולא עם מדנס.
מעבר לכך, אתה מוזמן לומר לי איזה חצי אמת אמרתי.
אישית אני יודע כמה עולה לייבואן בוסטר.
כנראה שאתה לא.
וכאשר אתה מוכר גם בוסטרים M13 בעשרה שקלים ובמקביל סחורה נוספת שאני יודע את מחירה בכמה יעלה לי עם מישלוח מהאיביי או סטארסיטי. אז אני גם מבין שיש לך רווח. לחלק רווח קטן ולחלק רווח נכבד
כל מה שזה אומר, זה לא שהבנת משהו, אלא שאתה לא מבין איך עובד ייבוא, ומה הן העלויות הנוספות. אין שום קשר בין כמה יעלה לך משלוח מאיביי, לכמה עולה סחורה ליבואן.
שמח שמהר מאוד נבהלו מהג'יפי בגלל הפוסט הזה והוזילו בעוד עשרה שקלים. - כך זה ניראה
אני מבטיח לך שאף אחד לא יוזיל טורניר כי אתה פתחת פוסט בפורום והחלטת להתווכח עם כולם.
ובוא נמתין לטבלת התוצאות בפיטיקיו מי עזבו בסבבים המוקדמים
ומה היא תגלה לנו?
מאחורי עומדים עוד שחקנים שדי לא מרוצים. רק שלי יש את האומץ וחוסר האיכפתיות מה יגיבו ולומר את דעת חלק מהקהילה
אין שום בעיה להגיד "זה יקר לנו מדי" ולפתוח בפעולות מחאה בגין זה. זו זכותך המלאה כצרכן. מה שמיותר זה כל הטיעונים שבנית מסביב.
ועכשיו לשחקנים. - הבנתם מאור שהייבואנים לא רוצים לערוך לנו טורנירים קונסטרקטד
איך הבנת את זה? רשמתי את דעתי האישית בלבד.
sliver
Sliver Overlod
יצירת קשר:

שליחה על ידי sliver »

Moshe כתב:מאחר וקיימת הבנה שבארץ לא ייערכו טורנירים קונסטרקטד- סטנדרט, אני מבין שמג'יק זו מכונה משומנת עבור ייבואנים וטו לא.
רגע, בוא נעשה הבחנה בין שני דברים: אין ספק שעבור יבואן של בוסטרים כדאי יותר לקיים אירוע סילד מאשר אירוע קונסטרקטד. ככה הם "מוכרים" הרבה יותר בוסטרים מאשר באירוע קונסטרקטד.
הצד השני של המטבע הוא שהרווח הזה הוא עדיין משני עבור כל אחד מהיבואנים - חלק גדול מהרווח של מדנס מגיע ממכירת סינגלים, ונקסוס עוסקים בתחומים רבים שרווחיים להם יותר ממג'יק. אירועי הסילד אינם המכונה המשומנת שאתה חושב שהם, והם אפילו עוזרים בעקיפין לקהילה - ויזארדס רואים שנמכרת כאן כמות גדולה של בוסטרים, ובין השאר על סמך זה הם קובעים דברים כמו כמה אירועים תחרותיים לתת לנו.
מעבר לזה גם היבואנים וגם השחקנים מבינים שאי אפשר להתקיים על אירועי סילד לבדם. יש גבול כמה פעמים בחודש אדם מוכן להוציא 150-160 ש"ח, לעומת קונסטרקטד שעולה 50 ש"ח. בנוסף כמו שנאמר מקודם, חלק מהאירועים שויזארדס מכתיבים הם אירועי קונסטרקטד.
Slivers don't learn. They just know
שופט לבל 8 ומארגן הבין גלאקטי של ויזארדס.
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

בתור מישהו שעשה מאמצים גדולים להרים טורנירי קונסטראקטד, אני יכול להגיד לך שהמארגנים לא עושים את זה כי ההיענות נמוכה מאוד.
הרבה שחקנים לא רוצים להשקיע את הזמן והעלות של תכנון חבילה ופשוט לא מגיעים.

אני יצאתי מטורנירים עם הפסדים אז הפסקתי. אם תראה לי שיש 30 שחקנים שמוכנים להגיע, ולכסות לי את ההפסדים במידה ולא יגיעו, אני אשמח לארגן קונסטראקטד.
Moshe
MTGil Wizard

שליחה על ידי Moshe »

.
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

לסיכום דבריך: מג'יק זה יקר. נכון.

ביי משה, נתגעגע, לפחות הכנסת קצת פלפל.
TrUnks
Solemn master