גישה פרקטית להרצת משחקיי מג'יק

בפורום זה ניתן לדון בנושאים הקשורים למג'יק שלא מכוסים על ידי אחד הפורומים האחרים. לדוגמה: שמועות על סטים עתידיים, דיון במוצרי מג'יק חדשים, דיונים על נציגים ישראליים בטורנירים בין לאומיים וכולי.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

שלח תגובה
hagar.arie
MTGil Apprentice
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

גישה פרקטית להרצת משחקיי מג'יק

שליחה על ידי hagar.arie »

אהלן
אנחנו חבורה של חברים שנפגשים מידיי שבוע באחד מהבתים שלנו ומשחקים מג'יק.
יש אצלנו בעיה שחוזרת על עצמה ועד עכשיו לא מצאנו ממש את הדרך לפתור אותה.
המשחקים אצלנו לוקחים יותר מידיי זמן והתורות מתעכבים בצורה שאין לה הצדקה.
העיכוב הוא לא נקודתי אלה מתבטא בכמה דרכים לאורך כל המשחק
אני אתן דוגמה: למשל כולם כבר מעורבבים עם הקלפים, הטילו קוביה כדי לראות מי מתחיל ראשון, ושלפו שבעה קלפים כדיי לראות אם הם צריכים לעשות מאליגן ורק שחקן אחד לא שלף עדיין את הקלפים, כשהוא כבר שולף אחריי כולם הוא הרבה פעמים מגלה שהוא צריך לעשות מאליגן מה שכבר מעכב את כולם.
עוד דוגמה שחבר אחר מגיע אחריי נניח שעתיים שכולם כבר משחקים, הוא רואה נניח שסיימנו בדיוק לעשות משחק ומבקש מאיתנו לחכות לו 10 דק' בכדי להנדס את החבילה. כולם מסכימים, אף אחד לא רוצה להיות קטנוני על עשר דקות, הבעיה שההנדוס לוקח לו בדרך כלל שעה (גם בגלל שתוך כדיי הוא מדבר עם כולם ויוצא מהריכוז של ההנדוס)
עוד דוגמה טובה שלא שמים לב במשך דקות ארוכות שמעבירים תורות וזה ממש מעכב את כל המשחק - תחשבו שאנחנו 5-6 שחקנים ונניח שחצי מאיתנו לא שם לב בדק' הראשונות להעברת התורות וזה כבר מעכב בהרבה.
בקיצור עלה הרעיון שפשוט נקציב זמן במשחק לכל שחקן (כמובן שהזמן הזה יהיה אחיד לכולם) נניח 20 דק' או חצי שעה לכל אחד במשחק שלם, נניח אני שיחקתי עכשיו תור חמישי ועד עכשיו ירד לי מהזמן הקצוב 10 דק' משמע שנשארו לי 20 דק' נוספות לשאר התורות עד סוף המשחק. משום מה נראה לנו שהשיטה הזאת לא תהיה הכי פרקטית ושאנשים יתחילו להתווכח על כמה זמן הם בזבזו בתור או לא וזה רק יעכב אותנו בסופו של דבר עוד יותר.... אני בטוחה שאנשים נתקלו בבעיה הזאת לפנינו וימשיכו להיתקל.
יש פה אולי הצעות אחרות יותר פרקטיות מטיימר?
רציתי גם לשאול מה הנהלים בדרפטים וטורנירים ובמשחקים יותר רשמיים?
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

Re: גישה פרקטית להרצת משחקיי מג'יק

שליחה על ידי kabanist »

היום לכל אחד יש סמארפון, עם סטופר.
אתם יכולים להחליט שלכל מאטצ׳ יש 25 דקות, וברגע שמתחיל התור שלך את מתחילה את הסטופר. ברגע שמסתיים התור שלך את עוצרת, והבא בתור מתחיל את הסטופר, וכשמגיע תורך שוב את ממשיכה את הסטופר. אם הסטופר שלך הגיע ל 25 דקות, הפסדת.
בטורנירים מקציבים זמן לבניית החבילה, וזמן לסיבוב. כשנגמר זמן הסיבוב משחקים חמש תורות ואם אין הכרעה המשחק נגמר בתיקו. זה פחות מתאים לדעתי למשחק חברתי שרוצים בו הכרעה.
השיטה עם הסטופר עובדת מצויין במג׳יק אונליין, והיתרון הגדול שלה הוא שהיא גורמת לך ללמוד לשחק יותר מהר. מי שמבזבז זמן פוגע רק בעצמו, כי הוא יפסיד. אתם יכולים גם לקבוע מראש שעה לתחילת המשחק, שבה מתחילים, ומי שלא הספיק לערבב יש לו בעיה. את תראי שפתאום אנשים יערבבו יותר מהר. זה נשמע אולי חוקים קשוחים אבל האלטרנטיבה היא לשרוף את רוב הזמן על שטויות.
אני הדורבן שקולע בזמן !
Orb
Moderator

Re: גישה פרקטית להרצת משחקיי מג'יק

שליחה על ידי Orb »

לגבי הבחור שמאחר ואז מעכב את כולם - זה קל. מנסים להעריך בצורה ריאלית כמה זמן לוקח לו להעמיד את החבילה שלו כך שתהיה מוכנה. אם מניסיון ראיתם שזה לוקח הרבה יותר מ-10 דקות - זהו, נגמר, לא מאפשרים כזה דבר יותר.
לגבי הערבוב וכו', אתם משחקים מולטיפלייר? אם כן, מה שעושים אצלי בחבר'ה, זה שמאחר ובתורות הראשונים (2 התורות הראשונים נניח) אין שום אינטראקציה בין השחקנים אלא רק משחקים אדמות ואין אפילו זמן לתקוף עדיין, אז לפעמים אם מישהו לא מוכן, ממשיכים הלאה בינתיים, וכשהוא מוכן הוא משלים את התור או שני התורות שלא הספיק עדיין לבצע. חוסך זמן.
לגבי החבר שעדיין לא שלף 7 כשכול השאר כבר עשו מוליגן אפילו, למה זה קורה? אצלנו כולם שולפים ביחד וכולם מחליטים על המוליגנים ביחד. אם מישהו התעכב, אז כפי שהסברתי מקודם, אפשר להמשיך בינתיים והוא ישלים את תורו הראשון. זה סה"כ קז'ואל, ואין סיבה שכולם יחכו 2 דקות אם אפשר שהוא ישלים את תורו עוד מעט.

הקטע של הסטופר לא ריאלי בעיניי. זה קשה ליישם, במיוחד מאחר ולפעמים בתור של מישהו, מישהו אחר חושב אם לעשות אינסטנט וכו'. זה גם מעיק מאוד כל הזמן להתעסק עם הסטופר, ולדעתי זה רק יהרוס לכם. זה מעולם לא נוסה באף טורניר מג'יק לייב. כנראה מסיבה טובה.
מוזמנים להשתתף במכירת החיסול שלי:
http://mtgil.co.il/viewtopic.php?f=18&t=50335" target="_blank
שלח תגובה