Oath of the Gatewatch

בפורום זה ניתן לדון בנושאים הקשורים למג'יק שלא מכוסים על ידי אחד הפורומים האחרים. לדוגמה: שמועות על סטים עתידיים, דיון במוצרי מג'יק חדשים, דיונים על נציגים ישראליים בטורנירים בין לאומיים וכולי.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

מרווין
מארגן טורנירים
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

Re: Oath of the Gatewatch

שליחה על ידי מרווין »

BurningOak כתב:אגב מה נעשה עם הבעיה הקטנה של הלנדים הבסיסיים של הצבע החדש בפריריליסים ויתר עונת הלימיטד?
וויזארדס אמרו אתמול בסטרים ש- waste אמנם בייסיק, אבל המארגנים לא יספקו אותם לאחר הדראפט. זה מזכיר קצת את מה שהיה עם Snow-Covered Lands בתקופת Coldsnap: אנחנו נצטרך לאסוף/ לפתוח אותם על-מנת לשחק איתם.

ואם זה עדיין נשמע לכם קצת בעייתי אל תדאגו! הם גם אמרו שכדי לעזור לשחקנים הם מדפיסים Waste עם שתי תמונות, מה שאומר שהם יהיו קומון שמופיע בתדירות כפולה.
מעבר לכך, הם אמרו שיהיו עוד דרכים לקבל <>, כנראה שיהיו עוד אדמות/ ארטיפקטים/ יצורים/ וכו'... שיפיקו מאנה חסרת צבע בסט הזה.
חוץ מזה, אני מזכיר שאת המאנה אפשר לקבל גם מדברים שכבר קיימים בבלוק, כמו [card]Hedron Archive[/card] ,[card]Blighted Cataract[/card] וכמובן - Eldrazi Scion.
BurningOak
MTGil Apprentice

שליחה על ידי BurningOak »

רגע אז בניגוד לבייסיק אחרים אם אני בא עם לנד סטיישן שלי שבאופן קסום זה או אחר יש בה wastes, אסור לי למעשה להשתמש בהם בדראפט?
זה נשמע שחוסר צבע הוא משהו לספלאש בלבד אם ככה ואחד בעייתי כי להרים כאלה זה מאוד מסוכן עד שעשית פיק לפחות לנגיד 3 או 4 מקורות.
chaosblack
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי chaosblack »

maro also noted that wastes WILL NOT be printed in other sets for now
MrSpicyShot
MTGil Apprentice

שליחה על ידי MrSpicyShot »

הנה הסבר קטן על הWastes mana
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=HViUEKNQTIU[/youtube]
מרווין
מארגן טורנירים

שליחה על ידי מרווין »

BurningOak כתב:רגע אז בניגוד לבייסיק אחרים אם אני בא עם לנד סטיישן שלי שבאופן קסום זה או אחר יש בה wastes, אסור לי למעשה להשתמש בהם בדראפט?
זה נשמע שחוסר צבע הוא משהו לספלאש בלבד אם ככה ואחד בעייתי כי להרים כאלה זה מאוד מסוכן עד שעשית פיק לפחות לנגיד 3 או 4 מקורות.
בדיוק, ופה נכנסת ההשוואה לקולדסנאפ עם ה- Snow-Covered Basic Lands שהיו.
גם אז הדרך היחידה לשחק איתן הייתה לאסוף אותן בדראפט (או לפתוח בסילד) וזה היה חלק מהאתגר בבניית החבילה.
חוץ מזה, כמו שאמרתי כמה פעמים, לא חייבים Wastes בשביל להפיק מאנה חסרת צבע, אז גם אם לא הצלחת לאסוף אפילו אחת זה לא אומר בהכרח שלא תוכל לשחק את הקלפים שלך (כי שוב, אנחנו כבר יודעים על לא מעט דרכים בבלוק להפיק מאנה כזאת, והם גם אמרו שהם ידפיסו עוד דרכים בסט הזה).
BurningOak
MTGil Apprentice

מרווין אם אני אומר לך שיש לי קלפים בסט שמייצרים אלפים שנותנים מאנה ירוקה, מטילים אותם עם מאנה שאתה כן תשתמש בה או גנרית אבל האלפים הם לא טאפ למאנה אלא הקרב למאנה, אתה משחק ירוק צבע ראשי בלימיטד בלי אף יער?
ספלאש אולי גם זה אולי לא...

הלכתי לקרוא את כל מה שיצא על זה רשמית, אכזבה קשה.
בגלל הפרנויות שלהם מטרייבל הם מפספסים צאנס להכניס צבע שישי, השינוי קבוע חד משמעית אבל הם לא מתכוונים להשתמש בזה כעוד צבע, בסטים הבאים יצורי ארטיפקט סביר להניח ישארו עם מאנה גנרית בעלות ולא תהיה תמיכה לחוסר צבע כזהות כמו צבע.
אפילו קונברג' לא מרוויח צבע מזה.

היחידים שמרוצים זה מי שרוצה לשחק קומנדר חסר צבע כי מותר להכניס כמה וייסטס שרוצים.

אני מקווה שאיכשהו זה יהיה הצלחה כזאת שהם ישקלו מחדש תמיכה מלאה בחוסר צבע כצבע אבל לא נראה ככה...
מרווין
מארגן טורנירים

שליחה על ידי מרווין »

BurningOak כתב:מרווין אם אני אומר לך שיש לי קלפים בסט שמייצרים אלפים שנותנים מאנה ירוקה, מטילים אותם עם מאנה שאתה כן תשתמש בה או גנרית אבל האלפים הם לא טאפ למאנה אלא הקרב למאנה, אתה משחק ירוק צבע ראשי בלימיטד בלי אף יער?
ספלאש אולי גם זה אולי לא...
אני אתחיל ואומר מראש שאני מציע לחכות שכל הסט יהיה בידינו לפני שמעבירים עליו ביקורת איך הוא יהיה בלימיטד.

אבל אם כבר אנחנו נכנסים לשאלה ההיפותטית שאתה מתאר:
מה זה אומר "צבע ראשי"? 10 קלפים לפחות מהחבילה? תזכור שכדי שאתה תקבל 10 כאלה או יותר בדראפט ממוצע, הכמות שלהם בסט צריכה להיות די גדולה והקלפים צריכים להיות רובם ברמות הנדירות היותר נמוכות. בהנחה שבכלל תהיה כמות כזו גדולה של קלפים בסט עם <> בעלות שלהם (ואני מאמין שזה לא יהיה המצב) אז מן הסתם אתה לא תוכל לשחק אותם בדק עם Scions בלבד, אבל כמו שאמרתי יש עוד דרכים בבלוק, והם גם אמרו שיספקו עוד דרכים בסט.

בשורה התחתונה, קשה באמת לנחש איך זה יהיה בלי לראות את הסט קודם.
אני פשוט מאמין שאם וויזארדס מכניסים כזה אלמנט לדראפט הם יתמכו בו בצורה מספיק יסודית כדי לאפשר לאנשים לשחק איתו, אבל היי, יכול מאוד להיות שאני טועה. נחכה ונראה.
zbeng
MTGil Apprentice

שליחה על ידי zbeng »

הסימן החדש בסך הכל בא לפתור בלבול שגם ככה היה בין מנה גנרית ומנה חסרת צבע.
כל מקור שעד עתה היה נותן מנה חסרת צבע (כמו Kozilek's Channeler או eldrazi spawn או scion לדוגמא) יסומן מעתה ביהלומים במקום במספר בתוך עיגול.
כל מקור למנה גנרית ימשיך לציין שהוא נותן מנה מכל צבע. קלפים ישנים שמסומנים בסימון הישן עם המספר בעיגול כמו אלה שציינתי נחשבים עדיין למנה חסרת צבע, כאילו היו מסומנים ביהלום.
עלות גנרית תמשיך להיות מסומנת במספר בתוך עיגול (ארטיפקטים, Ugin, the Spirit Dragon, ו-Ulamog, the Ceaseless Hunger לדוגמא).
בסט החדש, לראשונה במג'יק לדעתי, תהיה גם עלות שתדרוש במפורש מנה חסרת צבע, כיאה לאלדרזי, שאותה ניתן יהיה לשלם בכל מקור חסר צבע כמו שציינתי למעלה.
למקורות חסרי הצבע יתווספו בסט הזה שתי אדמות בסיסיות על הסלוט של קומון (ולא של אדמה), שיוכלו לתת מנה חסרת צבע. האדמה הזו אינה נחשבת לסוג חדש של אדמה בסיסית בספירה עבור קונברג', דומיין, סנברסט וכדומה. האדמה הזו חסרת סוג. אי אפשר בלימיטד להביא אדמות כאלה מחוץ לפול, אבל בכל קונסטרקטד פורמט (כולל קומנדר וסטנדרד) יהיה ניתן לשים יותר מארבעה עותקים של האדמה הזו בחבילה, משום שהיא בסיסית.
מרווין
מארגן טורנירים

שליחה על ידי מרווין »

טוב, אני מאמין שטחנו את הנושא הזה עד דק. אם יש מישהו שעדיין לא הבין, הנה סרטון מסכם של וויזארדס:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Rhk2v2P4NrU[/youtube]

בכל אופן, עוד Expeditions:

תמונה
תמונה
MrSpicyShot
MTGil Apprentice

שליחה על ידי MrSpicyShot »

מצאתי סרטון שמראה את כל הספויילרים שיצאו עד עכשיו:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ipGFWP8umAk[/youtube]
מרווין
מארגן טורנירים

שליחה על ידי מרווין »

ואוו! יש שם כל כך הרבה קלפים חדשים שלראות את זה בסרטון לא עושה להם צדק.

מדובר בהדלפה המונית, ואני מאמין שמישהו בוויזארדס יאבד את העבודה שלו על זה, אבל בואו נתעמק במה שמעניין - הקלפים.

בוא נראה, קודם כל יש את כל ה- Expeditions:

תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה

וקלפים חדשים:

צ'אנדרה:

תמונה

ניסה:

תמונה

ה- Manland האדומה-לבנה:
תמונה
הופכת ל-2/1 Double Strike.

מית'יקים:

תמונה
תמונה
תמונה
תמונה

סתם אדמות:

תמונה
תמונה
תמונה

תמונה
זה נותן לך לשלוף קלף ב- :2: <> :t: אם אין לך קלפים ביד כשאתה מפעיל את היכולת.

תמונה
זה נותן לך או קולורלס או מאנה מאיזה צבע שאתה רוצה אבל רק בשביל לשחק קסמים עם Devoid.

תמונה
סייקל של אדמות שנכנסות למשחק בטאפ ומביאות אחד משני צבעים.
BurningOak
MTGil Apprentice

ואני מאמין שמישהו בוויזארדס יאבד את העבודה שלו על זה
אני מאמין שמישהו בויזארדס עושה עבודת יחסי ציבור מעולה עם התרגיל הקלאסי של הצילו מישהו הדליף לי את האדמות חסרות הצבע שבוע לפני שתיכננו להציג את זה ולתת הסברים כדי שלא נצטרך לספק הסברים שבוע וניתן לכולם לדבר על זה ועל ספקולוציות כל היום ואז מציף גם את ה"פרסי לוטו" של הסט (כולל קלפים שלדעתו יהיו שווים כסף והם לא באקספדישן) כדי שכולם ידברו על כמה יקר יהיה כל אחד מהקלפים האלה, בעיקר האיקוניים יותר ביניהם.

אז... שנה חדשה עוד מעט והעלאה במשכורת מובטחת. :jokerc:
מרווין
מארגן טורנירים

שליחה על ידי מרווין »

הייתי מסכים, אם ההדלפה לא הייתה כוללת גם את כל המית'יקים של הסט חוץ מאחד אחרון.
הם בדר"כ עושים שבוע-שבועיים של ספויילרים באתר וכמעט כל הדברים שנחשבים מרגשים ספויילרו, אני בספק אם כל מה שקיבלנו היה בכוונה.

אני לא סתם זרקתי את ההערה הזאת, בפעם האחרונה שהייתה דליפה כזאת אנשים חטפו על הראש.

עריכה:

בתזמון די טוב, פורסמה אתמול כתבה מטעם וויזארדס על כמה שההדלפות האלה פגעו בתוכניות שהיו להם לפרסם את הסט.
אתה מוזמן לקרוא ולשפוט בעצמך:

http://magic.wizards.com/en/articles/ar ... 2015-12-16" target="_blank
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

אם הם משתדלים כל כך למנוע את ההדלפות, ובסוף כל המיתיקים דולפים, כנראה שהם צריכים להשתדל קצת יותר...
אני הדורבן שקולע בזמן !
BurningOak
MTGil Apprentice

הם משתדלים מאוד למכור משהו שמאוד קשה לקנות.
הם פונים לקהל לספר למה הדלפות זה פויה? במקום לסגור את זה בתוך החברה באיזה דיון משמעתי?
הם מספרים לי שקוזילק היה צריך להיות מספויילר אי שם בהמשך כלומר לא בקונטקסט של האדמות בלי הצבע כדי לתדלק אלף ואחד תאוריות?
הם מתבכיינים על "יתרון לא הוגן" כשבכל פריריליס כולנו יודעים שרוב המשחק מבוסס על קומונס ואנקומונס ועם נדירים ומטיקים אנחנו מתמודדים כ"טוב אם הוא פתח אז הוא פתח" וזה לא משהו שאפשר להתכונן אליו או לשחק סביבו? (לפחות זה לא נכון לעשות את זה)

בכמה גדלה החשיפה ל"הדלפה הגדולה" בעקבות כתבות כאלה?
איך קורה שדווקא בסט הזה יש הדלפה גם של וזה וגם של זה? איך קורה ששניהם קורים ולא בבת אחת אלא מאפשרים לנו מרחק של שבועיים~ בין ההדלפה הראשונית של האדמה להדלפה של המטיקים?

אני לא חושב שזה מוגזם לטעון שהם הרגישו שאין לשחקנים הרבה עניין בסט המתקרב והם מנסים ליצור סופה שתגרום לדיבורים והתעסקות יותר גדולה.
אני גם לא חושב שזה מוגזם לטעון שהם הצליחו במשימה שלהם אבל המשימה הנוכחית היא לשמור על הלהבות עד הפריריליס.

ואם בכל זאת איזה מישהו שם בויזארדס חושב שזה עשה להם נזק, אז הי, מה שגורם להם להרגיש טוב עם עצמם בבוקר.
בסופו של יום המטרה היא למכור, כל פרסום הוא פרסום טוב, כל פרסום עוזר למכור עוד ואם אפשר לדבר על "ההדלפה הגדולה" ובמקביל עוד להצליח לשמור מיטיק או 2 להמשך עונת הספויילרים (שזה בכלל מעניין בהתחשב בכמות הקלפים שהודלפה שמספר קטן כזה או אחר איכשהו לא הודלף) אז... אני חושב שזה ימשוך עניין ומה שמושך עניין מושך כסף.

כאילו.. אתה שם לב כן? אנחנו מדברים על הדלפה, אני רואה איזה סטרים דיברו שם על ההדלפה, כאילו... אם סתם היו מוציאים מיטיקים, זה היה הרבה פחות הייפ, בעיקר המיטיקים שאנחנו רואים פה כי הם לא מאוד מעניינים, מה שעוד יותר גורם לי לחשוד שזה ניסיון של מישהו לנטרל את הנקרא לזה... חוסר ריגוש מהקלפים הספציפיים האלה עם ריגוש של "מסביב". (מדבר על המיטיקים הרגילים כמובן, לא על האקספדישנים)
מרווין
מארגן טורנירים

שליחה על ידי מרווין »

Oh boy...

אוקיי, אתה מאמין שהם מרמים אותנו וזאת זכותך.
הם משתדלים מאוד למכור משהו שמאוד קשה לקנות.
למה קשה לך לקנות שהם עבדו מראש על לו"ז ספויילרים (שכולל מתי כל קלף יפורסם, לאיזה אתר שולחים, ומה שולחים, ועוד) כמו שהם עושים בכל סט ואז מישהו הדליף את הקלפים?
זאת הרי לא הפעם הראשונה שזה קורה. בפעם הקודמת שזה קרה, סט שלם הודלף (New Phyrexia) וזה כן פגע בהתלהבות ובבאז סביב הסט. הדליפה אז קרתה בגלל ששני שחקנים קיבלו את הסט מראש במטרה לכתוב על זה כתבה למגזין אבל הם החליטו לשלוח לחברים שלהם את הסט ומפה לשם.... המדליפים קיבלו אז עונשים שכללו באן לכמה שנים. או שזה לפחות מה שוויזארדס והשחקנים הללו רוצים שנאמין.... :susp:
במקום לסגור את זה בתוך החברה באיזה דיון משמעתי?
מי אומר שזה במקום? תהיה בטוח שזה בנוסף.
הם מתבכיינים על "יתרון לא הוגן"
כן, הטיעון הזה באמת היה די מצוץ מהאצבע... אבל בשורה התחתונה הם צודקים שהדלפות כאלה פוגעות במשחק.
אם הם משתדלים כל כך למנוע את ההדלפות, ובסוף כל המיתיקים דולפים, כנראה שהם צריכים להשתדל קצת יותר...
איך קורה שדווקא בסט הזה יש הדלפה גם של וזה וגם של זה? איך קורה ש...
אנחנו לא יודעים עדיין איך זה קרה בדיוק, ואולי לעולם לא נדע. אבל הנה משהו שאתם צריכים להבין: WotC הם חברה ענקית. יש הרבה אנשים, גם מהחברה וגם מחוצה לה, שמקבלים את הקלפים לפני שהסט יוצא. למשל, מתרגמים, סוכני שיווק, חברות הדפסה, ועוד ועוד, מאלף ואחת סיבות. יש מספיק מקומות בשרשרת הזאת שמהם קלפים יכולים לעבור לציבור לפני שהם אמורים.
אני לא חושב שזה מוגזם לטעון שהם הרגישו שאין לשחקנים הרבה עניין בסט המתקרב והם מנסים ליצור סופה שתגרום לדיבורים והתעסקות יותר גדולה.
אני גם לא חושב שזה מוגזם לטעון שהם הצליחו במשימה שלהם אבל המשימה הנוכחית היא לשמור על הלהבות עד הפריריליס.
אני חושב דווקא שזה טיפה מוגזם. לא בלתי אפשרי, אבל טיפה מוגזם.
כל פרסום הוא פרסום טוב
אני מסכים שאין כזה דבר פרסום רע, אבל בהחלט יש דרכים יותר ופחות טובות לפרסם מוצר, ומה שאנחנו רואים פה זאת כנראה לא הדרך הכי טובה למשוך אנשים לקנות סט שיוצא עוד חודש.
כאילו.. אתה שם לב כן? אנחנו מדברים על הדלפה, אני רואה איזה סטרים דיברו שם על ההדלפה, כאילו....
רוב הדיונים שאני שומע הם לא על ההדלפה אלא בעיקר על הקלפים. שזה הגיוני: מדברים עליהם כי הם חדשים ומרגשים. אבל הסט יוצא רק בעוד חודש. אתה לא חושב שההתלהבות הראשונית הזאת תדעך עד אז?
תחשוב מה היה קורה אם היינו מקבלים את הקלפים האלו יותר קרוב למועד היציאה של הסט.
שלא תבין אותי לא נכון, כן מדברים על ההדלפה כי זה משהו שכמעט ולא קורה, אבל הרבה יותר מעניין לדבר על הקלפים עצמם מאשר על ספקולציות איך הם הודלפו.
בעיקר המיטיקים שאנחנו רואים פה כי הם לא מאוד מעניינים
אני לא מסכים בכלל, אבל אוקיי.

לסיכום,
האם זאת קונספירציה? אני לא חושב. אחרים חושבים שכן.
אז כרגע נסכים שלא להסכים :)

בכל אופן, בחזרה לתוכנית הרגילה שלנו:

היי תראו, הנה קלף חדש!

תמונה

והוא גם Buy-a-Box Promo:

תמונה
BurningOak
MTGil Apprentice

זה דווקא אחד הקלפים המעניינים.
כאילו כvalue נטו זה קלף שמובנה בתוכו 2 ל1, רק צריך משהו בבית הקברות שזה לא מונפץ.
בא עם גוף טוב וevasion מסויים.
מאוד אפקטיבי למחיר.
זה לא סנאפקאסטר אבל זה value מעולה.
PopperThingi
Dragon Food

שליחה על ידי PopperThingi »

לגבי Dark-Dwellers: זה קלף מדהים. זה לא [card]Snapcaster Mage[/card] אמנם, אבל מעט מאוד קלפים הם כן. בסטנדרט לבד יש כרגע ב-3 מאנה את [card]Kolagahn's Command[/card], [card]Crackling Doom[/card], [card]Exquisite Firecraft[/card] ו-[card]Jeskai Charm[/card] שהם מטורפים, וזה רק קלפים שהם אדומים באופן טבעי ועולים בדיוק 3. במודרן הוא מחזיר [card]Living End[/card] ו-[card]Restore Balance[/card], ומעניין איזה קומבואים זה יכול ליצור. אה, ועל הדרך הוא 4/4 חומק. אדיר.
BurningOak כתב:זה דווקא אחד הקלפים המעניינים.
כאילו כvalue נטו זה קלף שמובנה בתוכו 2 ל1, רק צריך משהו בבית הקברות שזה לא מונפץ.
בא עם גוף טוב וevasion מסויים.
מאוד אפקטיבי למחיר.
זה לא סנאפקאסטר אבל זה value מעולה.
לגבי ההדלפות: Oak, שמת לב שכתבת בתגובה למעלה יותר מילים לגבי Dark-Dwellers מאשר שכתבת לגבי כל שאר המית'יקים של OGW וה-Expditions ביחד! זה מה שהם מתכוונים בנזק שהדלפות עושות. זה שאנשים דיברו חצי דקה על הריפרינט הראשון אי פעם של [card]Wasteland[/card] בבוסטרים ועברו לדבר על כמה מבאס זה [card]Tectonic Edge[/card]? ואנחנו מדברים פה על [card]Wasteland[/card]! שנמצא ברשימה הקצרה של הקלפים הכי עוצמתיים בלגאסי ו-ווינטאג'? הדליפה הזאת מזוויעה ליחסי ציבור. קלפים שהיו אמורים לגרום לבזאז לכמה ימים ומאות תגובות לבד - עכשיו יקבלו כמה שניות, או פסקאות במאמר שצריך לכסות את כולם ביחד. וויזארדס צריכים עכשיו למצוא איזה אידיוט איפשהו בשרשרת הייצור שלהם ולתבוע את האמ-אמא שלו (הפרת NDA בוטה) ועד אז הם חייבים להמשיך להעביר אינפורמציה על מהדורות הבאות החוצה? התחושה שאני יכול לדמיין היא תסכול וחוסר אונים.

ולגבי המאמר - המאמר התייחס לקוזילק ו-Waste כי למרות שהם מתייחסים לדליפה הם כנראה לא רוצים להתייחס לקלפים ספציפיים (זו המדיניות שלהם מאז ומעולם) שלא פורסמו רשמית - כלומר, הכל חוץ מקוזילק ו-[card]Ancient Tomb[/card]. אני כן מסכים איתך שההדלפה של קוזילק הייתה מאוד חיובית בשבילהם ואת הטיעון לגביו ספציפית אני לא קונה. לא קרה שום דבר מרעיש באותה תקופה בעולם המג'יק ופתאום נוחת עלינו קוזילק עם סמל מאנה חדש ואדמה בסיסית חדשה. זה היה בדיוק מה שוויזארדס עושים בדרך כלל - משחררים קלף עצום להרעיד את העולם לאיזה שבוע, וקוזילק עשה את זה (בדומה לשחרור של Ugin שנה שעברה בכריסמס). אז אתה צודק - החלק הזה של המאמר כנראה לא היה צריך להיכתב אם הם לא מתוונים להתייחס להדלפה הפוגעת האמיתית.
שים לב אבל שהם לא הגיבו אחרי קוזילק, אלא אחרי ה-Expeditions והמית'יקים שהודלפו. אני בהחלט מאמין שצוות היח"צ שלהם יושב ומתכנן את עונת הספוילרים במשך המון זמן, וכמו כל אחד שכל העבודה שהוא השקיע בה המון נזרקה לפח מגיב, הם מגיבים בשוק ועצבים. ובצדק.
Kabanist כתב:אם הם משתדלים כל כך למנוע את ההדלפות, ובסוף כל המיתיקים דולפים, כנראה שהם צריכים להשתדל קצת יותר...
הגישה הזאת מוזרה מאוד. ההדלפה ענקית הראשונה מאז New Phyrexia ב-2011, לפני 5 שנים כמעט, והם עושים עבודה רעה במניעת הדלפות? נו באמת.

ולגבי כמה מהמי'תיקים כי מגיע להם מילה:
Chandra סוף סוך מקבלת קלף שיכול להשתלט על פורמט ברמה של Elspeth שנה שעברה. למחוק את הלוח, לשלוף קלפים או להרוג את היריב ב-3 תורות. יש מעט מאוד מצבים שהיא לא משתלטת על המשחק לחלוטין מהרגע ששיחקנו אותה. הלוח מלא? סוויפר. ליריב יש פליינסווקרים? תקוף אותם עם יצורים מיידית. שום דבר מעניין לא קורה ואנחנו צריכים Topdeck ספציפי? בואו נחפש אותו ונעבור על סביבות 10 קלפים תוך 2 תורות. סוף כל פאקינג סוף, אדום מקבל פליינסווקר אמיתי.
ל-Nissa יש פוטנציאל מטורף. פליינסווקר ב-3 מאנה שמייצר יצורים? היא הראשונה שעושה את זה. היצורים שלה הם 0/1 מסיבה טובה. אני לא אתפלא למצוא אותה במודרן ב-Abzan. והעובדה שהיא Voice of Zendikar ודומה מאוד ל-[card]Avenger of Zendikar[/card] מספקת מאוד.
Kalitas הוא פסיכי לחלוטין וחבילות שמריצות יצורים *כלשהם* יהיו חייבות להיות בנויות לשנה וחצי הבאות סביב "מה קורה אם תור 4 משחקים נגדי Kalitas"? אם היריב מורידה עליכם Kalitas תור רביעי, ואתם יושבים עם יד של יצורים בלי רימובלים, מה אתם עושים בכלל? לשחק משהו נגדו זה מתכון לאסון, אבל מה החלופה? לשבת בסבלנות ולחכות שתשלפו רימובל? זה אסון גם כן! מזל שהוא Legend וב-4 מאנה יש את Gideon.
Sphinx of the Final Word... לוויזארדס נמאס להיות מרומזים עם הפינשרים שלהם לקונטרול, אה?
Sea Gate Ruins... הולי פאק. אדמה ששולפת קלפים? יש רשימה מאוד קצרה של קלפים שעושים את זה. לאחת מהן אנשים קוראים ה-Power 10, מסיבה טובה.
הקיוב שלי ב-CubeTutor נסו בעצמכם!
מרווין
מארגן טורנירים

שליחה על ידי מרווין »

PopperThingi - קבל Like ממני על הפוסט שלך, הסברת את הנקודה יותר טוב ממני.

עוד קלף חדש (קלף ה-Release):

תמונה
Endbringer
5C
Creature- Eldrazi (Rare)
Untap Endbringer during each other player's untap step.
:t:: Endbringer does 1 damage to target creature or player.
C, :t:: Target creature can't attack or block this turn.
CC, :t:: Draw a card.
5/5
BurningOak
MTGil Apprentice

כן לא דיברתי עליהם כי.. הם לא מלהיבים, ראינו היום משהו שלא הודלף הופ זה מלהיב, רוצה שנדבר עליהם? בוא נדבר עליהם.
קודם כל wasteland ושותפים - מחוץ לתחום, לא נכנסים לסטנדרט, מותרים למשחק רק בלימיטד וסיכויים שהם יצאו בבוסטרים נמוכים בצורה מגוחכת - לוטו זה לוטו, אני חושב שההתלהבות כבר ירדה מהלוטו, זה נהדר שויזארדס מציפים ערך לתוך בוסטרים אני מרגיש יותר טוב כשאני מבזבז כסף על לימיטד ולא זוכה בלוטו שלהם אבל מדמיין שיש לי סיכוי, זה נהדר, זה גימיקי, חולה על זה, מת על זה, אבל זה לוטו, יכלת לשים שם מצידי גם פאוור 9 בסיכוי נמוך פי כמה וכמה, מלהיב, נפלא, חבל שאני לא אפתח כאלה בחיים.

Sea Gate Ruins - חמוד ובעייתי.
שולף קלף רק אם אין לך קלפים, נהדר לאדום ויתר האגרו אבל... דורש חסר צבע + 2 מאנה גנרית, אז זה לא אפשרי להרצה במונו אדום מלכתחילה.
זה בטוח קלף חזק אבל הוא צריך דק, אתה רוצה לדבר על הספריה של אלכסנדריה? זה טוב בכל דק, זה הופך כל דק לטובה יותר, מה הדבר הזה? לאיזה דק האדמה הזאת הולכת? כלומר אל תבין לא נכון ברור שיש דק לזה, ברור שזה קלף חזק מאוד בדק ההיא או בכמה דקים האלה אבל בוא ננשום עמוק זה לא שhellbent מסתובב פה (אלא אם הוא יבוא באיניסטרד, מי יודע) דקים של קונטרול לא רוצים להיתקע בלי קלפים, אגרו כן אבל צריכים להיות קונסיסטנטיים עם הצבעים שלהם והאדמה הזאת אולי תקלקל את זה, משאיר לך מיד-ריינג', אני לא יודע שיש למיד ריינג' מאנה לשפוך ללנד הזאת.
זה פצצה מסיבית בלימיטד כמו אלף ואחד דברים אבל מיד ריינג' כמו אבזן מלא בקלפים שב3 מאנה מביאים לו 2 או 3 קלפים, מתי שהוא רוצה לא רק כשאין לו כלום ביד.
הדבר הזה הוא אפקטיבית 4 מאנה (3 + טאפ לאדמה עצמה).
שוב מדגיש - זה חמוד, זה חזק, זה יכול להיכנס לדק מתאימה, אבל בחייך, זה צריך לשלוף 3 פעמים לפני שזה עשה יותר עבודה מהאדמה משהייתה בסט הנוכחי שאפשר להקריב ולשלם 6 נדמה לי בשביל 2 קלפים והיא לא בדיוק staple בכל דק.
כמה זה יותר טוב עם הדרישות לקולורלס ואפס קלפים ביד? כנראה קצת יותר טוב, אבל מפה ועד הספריה של אלכסנדריה? הדרך מאוד ארוכה וטוב שכך.

Sphinx of the Final Word - יופי, בדיוק מה שאני אוהב לראות בלימיטד, בולשיט שמנצח משחקים בלי שיש מה לעשות נגדו בתור יחסית מוקדם (ביחס לסט הקודם כמובן שמלא בדרכים להגיע ל7 מאנה), כאילו ברור שהוא ספייקי וחזק אבל הוא לחלוטין לא קלף ג'וני או טימי, הוא ספייקי, מתמטי, פשוט, מאוד סטרייט פורווד, הוא לא מלהיב הוא פשוט "כן... הנה... עכשיו אני מקווה שיש לך מספיק נזק לנצח ב2-3 תורות אחרת אתה בבעיה", בסטנדרט זה פשוט נראה כמו הצעצוע התורן של קונטרול כחול, מותאם בעיקר למראה, חמוד נחמד אבל סטרייט פורוורד.

Kalitas - כן זה .... זה שחור... מה חדש פה? אה זה לג'נדרי.
זה ממש חלק זה 3/4 לייף לינק ב4, זה מאוד מרשים לאני לא יודע... לבן? אבל זה שחור.
הוא אפילו לא עף.
מאוד נחמד אם הוא נשאר חי עוד תור ויש לך רימובלים זמינים אבל.... ערפדים וזומבים..? למה הוא לא באיניסטרד..? וגם אז הוא רק נותן לך גופים של 2/2... ? זה... אני מצטער זה לא כזה מעניין הרגע יצאנו מסט עם Drana ביותר זול שפשוט מתעללת במי שאין לו תשובות ומהר - אז מה הבחור הזה?
ראיתם את Mindbreaker Demon שלא היה חלק מההדלפה? כן, הבחור מאיניסטרד? אז הוא עולה אותו דבר והוא 4/5 מעופף עם טרמפל, ממלא את הבית קברות ועם יכולת שיכולה להרוג אותך בלימיטד, כי אם שחור אז עד הסוף.
הוא יכול להיות מעניין עם אנגלר או טסיגור, כמה חבל שהם לא יהיו ביחד איתו בסטנדרט, אבל הכוח שלו אם כן יש לך איקס קלפים שונים בבית הקברות ... בהחלט משמעותי.
Kalitas הוא פשוט קרציה שבאה לתת תשובה לדקים של הקרבות יצורים כמו דקים עם זולאפורט, הוא תשובה הוא לא איום, זה חשוב להבין אבל הוא אגדי אז מי יריץ יותר מ2 ואז הוא תשובה לא קונסיסטנטית, בלימיטד הוא לא זה ולא זה, הידד למיטיק לא מלהיב!

ניסה - אוקי אז היא עולה 3, כמו גייס בלרן, ליליאנה וייל, כל הדברים השבורים אז כבר התלהבות, אבל היא לא שבורה כמוהם, לפחות היא לא טיאבלט שעלה 2 ולא עשה הרבה.
פליינסווקר טוב נשפט ב..."אתה יודע מה אם אני לא משחק אותך אני משחק יצור שעולה כמוך או רימובאל או שליפת קלפים בוא נראה אם אתה עושה משהו יותר טוב"
נכנסת עם 3 עם מינוס שהיה הפלוס של כל מיני אג'אני למיניהם והם לא בדיוק היו הקלפים הכי שבורים בהיסטוריה.
לא מכניסה ערך בפלוס, כי 0/1, אלא אם האוונג'ר אוף זנדיקר עצמו יופיע זה... לא מי יודע מה... וגם אם כן זה כי הוא טוב לא כי היא עושה משהו.
אז... פלוס שלא בדיוק מגן עליה רק מאפשר צאמפ זריז, מינוס חלש מספיק להיות פלוס למשהו שעולה 1 יותר ואולטימייט שלא מנצח את המשחק? לא . מרגש. בכלל.
ה0/1 פשוט לא מהווים הגנה אמיתית, האולטימייט לא מספיק חשוב כדי לבזבז עליה משאבים לפעמים, המינוס לא אפקטיבי...
אז היא עולה 3... אחלה... אני צריך ממנה לחיות 4 תורות להיות קצת יותר טוב מhordling outburst לפי 3 פעמים טוקן ופעם אחת מינוס 2 ששם אותם כ1/2 כל אחד.

צאנדרה - את עולה 6, את לא מגנה על עצמך כי הטוקנים נחמדים אבל נעלמים (ולא יודע שהם יצליחו להיכנס בתור 6..) היכולת השניה שלך מושכת קלף אבל רק אם אני מוכן לוותר על כל היד הנוכחית שלי (כיאה לקוסם אדום כמובן) שזה נחמד ומצויין אבל אוב שולף קלפים בפלוס, מוריד לי נזק אחד במקום לגרום לי לאבד שליטה על היד ועולה רק 5, אז מי את שוב פעם?
ואני כל הזמן מציין את אוב כי הוא לא בדיוק הקלף הכי מדהים שם בחוץ (חוץ מזה שהוא מנצח בלימיטד לבד) אבל הוא פשוט יותר מוצלח.
יש לה מינוס מאוד אוגיני רק שבממוצע המינוס צריך להיות גדול יותר בשביל אותו אפקט.
ואוגין עולה 1 יותר... 1.... לא מחייב אדום-אדום אפילו.
עכשיו granted שאוגין קלף חזק בטירוף אבל... שמע אני צריך שפליינסווקר שעולה 6 יועיל בטובו לפחות להגן על עצמו או משהו.
מה עוזר לי שהיא יכולה לעשות סוג של wrath בתקווה שאין אלדרזים בצד השני אם אני שם מינוס 6? אני אשחק לבן ואמחק את כל הלוח חוץ מהאדמות שלי וזהו לא?
העלות הזאת היא פשוט לא אדום, היא לא מגנה על עצמה, מה קורה פה?'
פצצה מטורפת בלימיטד כמו כמעט כל פליינסווקר אבל גם שם היא לא עד כדי כך טובה פשוט בגלל המחיר.

world breaker די חמוד בלימיטד אבל כמה הוא באמת יותר טוב מה6/6 שיכל לחזור מבית הקברות?
חזרתו של קוזילק מאוד נחמד ל....izzet קונטרול אני מניח או משהו, היכולת להחזיר מבית הקברות קלף שמוחק צבאות קטנים וטורדניים היא מאוד נחמדה לדקים עם פאייאופים גדולים, בלימיטד בעיקר, אני לא יודע כמה יש לזה משמעות בסטנדרט כי אתה תאורטית אמור לנצח כשאתה מטיל משהו כזה גדול.

אהבתי את crush of tentacles אבל כנראה שזה טוב רק בענק דו ראשי פחות בלימיטד רגיל, אבל יש לזה פונטציאל כזה או אחר.

Mina and Denn, Wildborn נראה... רלוונטי עם לנדפול ובצבעים הנכונים לזה...? זה.... זה לא כזה הרבה מבחור אגדי, לא כולם נולדו אוגיטאי אבל אין evasion אין הגנה על עצמו אין ETB חוץ מלשים עוד לנד
לא נפלתי מהרגליים...?

אז... הגובלינים זה הקלף הכי מעניין פה והוא לא ספויילר והוא רק נדיר? זה מה שאני מנסה להגיד פה? כן... כנראה שכן.
זה לא שהדברים האלה לא שחיקים, הם אפילו.... בסדר.... אבל אין הרבה מה להגיד עליהם לכיוון חיובי ונלהב.
חוץ מאולי "יופי ויזארדס, אני מעדיף סביבת לימיטד בלי דברים דביליים שאנשים פותחים ואז מנצחים רק כי הם פתחו אותם"
אולי...

אני מקווה שיתר הנדירים גם יותר מוצלחים מכל המיטיקים.

הופ עריכה: Endbringer
הנה עוד נדיר, כמה מפתיע לא הודלף, גם הוא יותר טוב מהמיטיקים המשעממים שכן הודלפו
אז ב6 יש לי אופציה לבחור 2 בכל תור מתוך:
1. פינג, 2. תוקף/חוסם 5/5 (בהגנה אפשר לבחור את זה בנוסף לעוד אופציה) 3. מפעל קלפים
נקודות בונוס: ענק דו ראשי ומולטיפלייר אחר.
קצת יקר, קצת יקר, אין הגנה לא מתחמק אבל הוא לא יצור שאמור לתקוף לטעמי, שולף קלפים (אחד בתורי אחד בתורך), חוסם, אין לי מאנה אז לפחות עושה פינג.
סביר, מעניין, לא הכי טוב אבל הוא קלף שנותן לך אפשרויות ואפשרויות זה דבר חשוב.
שלח תגובה